ثبت واکسن برای کرونا از سوی روسیه

ثبت واکسن براي کرونا از سوي روسيه 

ولاديمير پوتين اعلام کرد روسيه واکسني براي ويروس کرونا ثبت کرده است و دختر پوتين اين واکسن را دريافت کرده است.

روسيه مدعي شد موفق شده است در مسابقه جهاني براي رسيدن به واکسن ويروس کرونا پيروز شود و اين در حالي است که هنوز کمتر از 2 ماه از تست انساني و کامل شدن مراحل پاياني باقي مانده است.

وي در جلسه دولت اعلام کرد تست هاي لازم انجام شده و حتي يکي از دخترانش اين واکسن را دريافت کرده است. پوتين اعلام کرد دخترش روز اول با افزايش دماي بدن مواجه شد که روز دوم دو درجه کاهش پيدا کرد و پس از دريافت تزريق دوم مقدار کمي دماي بدنش افزايش يافت. اکنون مقدار بسيار بالائي آنتي بادي در بدن دختر پوتين وجود دارد.

دانشمندان روسي اعلام کردند فاز دوم تست را در اولين هفته آگوست تکميل کردند و فاز سوم را با واکسينه کردن کارکنان بهداشتي آغاز کرده اند (تاکتيکي که هرگز تحت قانون سخت مقررات امنيت بهداشتي اروپا و آمريکا قابل پذيرش نيست).

معاون نخست وزير روسيه اعلام کرد پزشکان روسي در اسرع وقت در ماه جاري واکسينه مي شوند. وزارت بهداشت روسيه هم اعلام کرد اين واکسن مي تواند تا دو سال در برابر ويروس مصونيت ايجاد کند.

ضمن اعلام مقامات روس مبني بر اولويت واکسينه کردن کارکنان بهداشت، معلمان، و ساير گروه هاي در معرض خطر، پوتين دريافت واکسن را داوطلبانه اعلام کرد.

اين واکسن با نام تجاري Sputnik V در بازارهاي خارجي عرضه خواهد شود. اين نام گذاري با تأسي از پرتاب اولين ماهواره جهان توسط شوروي در سال 1957 به نام Sputnik 1 صورت گرفته است.

توليد انبوه اين واکسن در ماه سپتامبر و واکسيناسيون در ماه اکتبر انجام خواهد شد. 

اما جامعه بين المللي علوم اعلام کرد شروع واکسيناسيون قبل از پايان فاز سوم مي تواند نتيجه معکوس داشته باشد.

+1
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید