تظاهر ارتش اسرائیل به برابری زنان و مردان

ارتش اسرائیل با تظاهر به اینکه مردان و زنان قدرت برابری دارند در حال فریب دادن خود و به خطر انداختن سلامت سربازان است

ارتش اسرائیل با تظاهر به اینکه مردان و زنان قدرت برابری دارند در حال فریب دادن خود و به خطر انداختن سلامت سربازان است.

 
لیزی حمیری، نویسنده هاآرتص نوشت: بسیاری از مردان و زنان جوان اسرائیلی در طول دوره خدمت سربازی خود خواهان ایفای نقش در پست‌های مختلف هستند اما درمی‌یابند که ارتش مشتاق چنین امری نیست. برای مثال، اگر فردی عینک به چشم داشته باشد احتمالاً قادر نیست خلبان شود.
 
با این حال، این الزام که یک سرباز باید به لحاظ فیزیکی برای یک پست نظامی مناسب باشد در بحث ورود زنان به واحدهای رزمی، به‌سرعت ناپدید می‌شود. در این مورد، ارتش، برابری را مبنای استدلال خود قرار می‌دهد، گرچه به‌واقع برابری فیزیکی بین مردان و زنان وجود ندارد. چرا ارتش، زنان را به سمت پست‌هایی سوق می‌دهد که مناسب فیزیک آن‌ها نیست؟
 
همکاری با دولت به معنای خدمت در موقعیت‌هایی است که در آن سربازان بتوانند بهترین عملکرد داشته باشند نه اینکه بر انجام وظایفی اصرار ورزد که توان فیزیکی آن‌ها مناسب انجام آن‌ وظایف به بهترین نحو نیست.
 
ارتش یک اردوگاه تابستانی برای تحقق رؤیاهای ما نیست بلکه دیوار دفاعی ماست و ما نباید این موضوع را فراموش کنیم. به‌اندازه کافی مشاغلی وجود دارد که هرکس –مرد و زن- طبق توانایی و صلاحیت‌های خود بتواند در آن مشارکت کند. هیچ نابرابری و تحقیری هم در این امر نهفته نیست.
 
من در عجبم که هم زنان و هم پرسنل پزشکی ارتش، تفاوت فیزیولوژیک بین مردان و زنان را نادیده می‌گیرند. ما نباید اجازه دهیم برابری بر آمادگی و توانایی اولویت یابد. در واقع، برابری بنیادین با پرداخت هزینه فوق‌العاده به دست نمی‌آید بلکه با قرار دادن مردان و زنان در موقعیت‌هایی که در آن می‌توانند بهترین استفاده را از مهارت‌هایشان ببرند، محقق می‌شود.
 
هیچ شرمی در به رسمیت شناختن برتری فیزیکی مردان در نقش‌های رزمی وجود ندارد. ما باید خود فریبی ارتش را پیش از آنکه هزینه بالایی پرداخت شود، متوقف کنیم.
0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید