تنش‌زایی جدید محور غربی، عبری، عربی در خلیج فارس

تنش‌زايي جديد محور غربي، عبري، عربي در خليج فارس

خبر ورود زير دريايي اتمي و چند ناو آمريکايي به خليج فارس به همراه دروغ‌پردازي رسانه‌هاي صهيونيستي درباره عزيمت زيردريايي اين رژيم به سمت خليج فارس گمانه‌هاي زيادي را در فضاي رسانه‌اي ايجاد کرده است. گرچه اين اتفاق اولين بار نيست، اما خط خبري اغلب رسانه‌هاي غربي در اين مورد به اعلام آمادگي محور غربي، عبري، عربي براي مقابله به پاسخ احتمالي ايران در سالگرد ترور فرماندهان مقاومت و همچنين انتقام ترور شهيد محسن فخري‌زاده اختصاص يافته است.

هرچند خط تبليغاتي رسانه‌هاي ياد شده بر مدار ايران‌هراسي و مقابله با تهديد ايران تنظيم شده اما روشن است که اين اظهارات تنها بهانه‌هايي براي کنش‌هاي تحريک‌آميز و البته انفعالي با هدف تنش‌زايي و قدرت‌نمايي است.

 دروغ آشکار رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي در خصوص عزيمت زيردريايي آنها به سمت خليج فارس که از نقطه نظر فني بيشتر به لطيفه شباهت دارد نيز با همين هدف طراحي و منتشر شده است.

در واقع کاخ سفيد با مجموعه اقداماتي از اين دست، به شکلي هدفمند در پي تقويت و تشديد حضور نظامي خود در منطقه است تا از اين رهگذر فرآيند خروج اجباري نيروهاي نظامي اين کشور از منطقه را کند نمايد.

در بيانيه عصر دوشنبه نيروي دريايي آمريکا آمده است: اعزام زيردريايي «يو.اس.اس جورجيا» به همراه ناوهاي جنگي «يو.اس.اس پورت رويال» و «يو.اس.اس فيليپين sea» در راستاي تعهد آمريکا به شرکاي منطقه‌ايش صورت مي‌پذيرد!

آمريکا و رژيم صهيونيستي گرچه درصددند با اين اقدامات ظاهرا مقتدرانه که در حقيقت ناشي از ترس از مواجهه با تبعات ناشي از شرارت‌هايشان در منطقه است، ضمن ايجاد هراس، خود را مسلط به اوضاع نشان دهند، اما اين اشتباه محاسباتي آنها مي‌تواند عواقب سنگيني برايشان در پي داشته باشد.

+1
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید