توضیح دفتر موسیقی ارشاد درباره حذف بخش «سرودهای انقلابی» از «فجر35»

مهر/ روابط عمومي دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در پي انتشار خبري به نقل از جمشيد جم مدير انجمن موسيقي سازمان بسيج هنرمندان کشور و دبير بخش «سرود و آهنگ‌هاي انقلابي» در جشنواره سي‌وپنجم موسيقي فجر مبني بر دلايل حذف اين بخش از جشنواره، توضيحاتي را ارائه داد.

در توضيح روابط عمومي دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي که با عنوان «اگر جشنواره سرود و آهنگ‌هاي انقلابي برنامه‌ريزي شود، دفتر موسيقي حمايت مي‌کند» به گروه هنر خبرگزاري مهر ارسال شده، آمده است:
«پيرو درج مطلبي با عنوان «سرود و آهنگ‌هاي انقلابي چگونه از موسيقي فجر حذف شد» در روز دوشنبه 28 بهمن ماه در خبرگزاري مهر پاسخ زير به منظور روشنگري ارائه مي‌شود.

دفتر موسيقي از چند ماه قبل، آمادگي خود را براي کمک به برگزاري پنجمين جشنواره «سرود بيداري»، همزمان با برگزاري سي و پنجمين جشنواره موسيقي فجر به مسئولين ذي‌ربط اين جشنواره اعلام کرد.

در اين راستا متن پيش‌نويس تفاهم‌نامه في‌مابين، بر اساس مذاکره و موارد توافق‌شده نيز در دو مرتبه رد و بدل و اصلاحات مربوطه اعمال شد و در آخرين نوبت در تاريخ بيستم بهمن ماه از سوي انجمن موسيقي ايران براي امضاي طرف مقابل ارسال و به‌صورت تلفني نيز آمادگي لازم براي کمک به برگزاري جشنواره مذکور اعلام شد، اما پاسخي از طرف برگزارکننده دريافت نشد.

بديهي است هر زمان طرف مقابل آمادگي اجرايي خود را براي برگزاري جشنواره فوق‌الذکر اعلام کند، برنامه‌ريزي لازم را به پايان رساند و جدول برنامه‌ها به صورت مکتوب به دفتر امور موسيقي و انجمن موسيقي ارائه شود، آمادگي براي کمک به برگزاري وجود خواهد داشت.»

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید