سناريوي ترور احمدي‌نژاد

مدتي است که توجهات رسانه‌اي بر روي محمود احمدي‌نژاد، به بالاترين ميزان خود رسيده است. اين توجهات رسانه‌اي به حدي است که حتي رسانه‌هاي اصلاح‌طلب که کينه احمدي‌نژاد را از سال 88 در دل دارند و بارها ايشان را به تمسخر گرفته‌اند، به‌تازگي وي را با عناوين محترمانه معرفي مي‌کنند. با مرور رسانه‌ها و حوادثي که در حال وقوع است مي‌توان پي برد که پروژه معتبر سازي احمدي‌نژاد کليد خورده است.

چند وقت پيش، شوراي نگهبان در اظهارنظري اعلام کرد که تمامي افرادي که پيش از اين رد صلاحيت شده‌اند، در انتخابات پيش رو نيز تأييد نخواهند شد. اين ابراز نظر صريح شوراي نگهبان، آب پاکي را روي دست احمدي‌نژاد ريخت.

احمدي‌نژاد و اصلاح‌طلبان خوب مي‌دانند که رئيس‌جمهور سابق ايران در اين انتخابات نيز به‌صورت قطع رد صلاحيت مي‌شود. از اين رو مي‌توان تأکيد آن‌ها براي معبرسازي اين شخص را درصدد القاي نوعي نااميدي در جامعه پس از رد صلاحيت وي تفسير کرد. نااميدي که مي‌تواند ميزان مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهد.

چندي پيش احمدي‌نژاد در اظهارنظري جنجالي اعلام کرد که عده‌اي به دنبال ترور او هستند و همين افرادي که وي را ترور مي‌کنند، برايش عزاداري نيز خواهند کرد. با دقت بيشتر مي‌توان فهميد که منظور احمدي‌نژاد اين است که وي توسط عوامل نظام ترور مي‌شود.

جداي از اينکه اين اظهارات تحت چه شرايطي بيان‌شده است يا احمدي‌نژاد از بيان آن چه هدفي داشته، مي‌توان به اين نکته اشاره کرد که چنين اظهاراتي بهترين فرصت را به عوامل بيگانه مي‌دهد تا با ترور اين شخص يک سناريو و آشوب جديد را در آستانه انتخابات در کشور رقم بزنند.

بياييد فرض کنيم محمود احمدي‌نژاد که به‌تازگي دچار زاويه‌هاي جدي با آرمان‌هاي نظام شده است، در آستانه انتخابات و پس از اعلام رد صلاحيت شدنش توسط عواملي بيگانه ترور شود. با توجه به اظهارات اخير وي، انگشت اتهام به سمت نظام نشانه خواهد رفت. چنين اتهامي با پروپاگانداي رسانه‌اي حسابي ساخته و پرداخته مي‌شود و در آستانه انتخابات، ايران را در آشوبي بزرگ غرق خواهد کرد.

نهادهاي امنيتي کشور نبايد به‌راحتي از کنار اظهارات عجيب احمدي‌نژاد بگذرند. بايد حواس‌ها جمع باشد تا مبادا عوامل بيگانه از يک مهره سوخته، سناريويي براي به آشوب کشيدن کشور بسازند. سناريويي پيچيده که معبرسازي احمدي‌نژاد اولين پازل از آن است.

در پايان نيز بايد گفت که تاريخ در حال تکرار است. اگر ماجراي کشته شدن عثمان، خليفه سوم اهل سنت را مرور کنيم به‌خوبي متوجه سناريوي بالا خواهيم شد. در آن ماجرا، حضرت علي و حسنين در دفاع از عثمان زخم برداشتند، اما معاويه با تبليغات گسترده و علم کردن پيراهن عثمان توانست حضرت علي را به‌عنوان قاتل عثمان معرفي کند! حادثه‌اي تلخ که شبهه سياسي مردم در آن، مقدمه‌اي براي کربلا شد.

فردين ساريخاني

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.