ماجرای سالومه و سلبریتی‌ها‌

ماجراي سالومه و سلبريتي‌ها‌
‌‌

 

در روزهاي اخير برگه اينستاگرام يکي از مجريان زن شبکه فارسي زبان «من‌وتو» با بيش از يک ميليون و 200 هزار دنبال‌کننده هک شده است. 

سالومه سيدنيا که صاحب اين برگه بود، پيش از اين در ايران به عنوان خبرنگار روزنامه‌هاي «ايران» و «زن» فعاليت داشت و پنج سال مسئول برگزاري بخش آراء مردمي در جشنواره فيلم فجر از طرف خانه سينما بود.

 

او در آن دوره بازي در يکي از سريال‌هاي تلويزيون ايران را هم تجربه کرده بود.(عکس اول) ‌
آنچه به اين رويداد اهميت ويژه‌اي داد و باعث توليد اخباري پيرامون آن شد، انتشار چت‌هاي خصوصي سيدنيا با بسياري از هنرپيشه‌ها و خواننده‌هاي فعال در داخل کشور بود.(عکس دوم)
تعدادي از بازيگراني که تصوير گفتگوهايشان با سالومه سيدنيا منتشر شده، اين گفتگوها را تکذيب کرده‌اند اما خود سيدنيا در صفحه توييترش متني را منتشر کرده که صحت انتساب اين تصاوير به هنرپيشه‌ها و خواننده‌هاي ايراني را تاييد مي‌کند. ‌
او ابتدا متني از شخصي به نام احمد قنبري را بازنشر داده که به انگليسي در توييتر نوشته است:
«حساب کاربري اينستاگرامي سالومه سيدنيا يک طنزنويس مشهور جامعه سياسي ايران هک شده است. در اين حساب اينستاگرام در حال حاضر پرچم جمهوري اسلامي قرار داده شده و گپ‌هاي خصوصي او (سيدنيا) به صورت خالص منتشر مي‌شود.»

 

 

سيدنيا پس از بازنشر اين متن، خودش هم به زبان انگليسي با خطاب قرار دادن کمپاني اينستاگرام نوشته است:
«شرم بر شما اينستاگرام. شما زندگي مردم را در معرض خطر قرار داده‌ايد!»(عکس سوم) ‌
گذشته از اينها ارژنگ اميرفضلي، بازيگر تلويزيون و سينما هم در استوري اينستاگرامش ضمن انتقاد از هک شدن صفحه سيدنيا و انتشار چت‌هاي او با سلبريتي‌هاي ايراني صحت اين تصاوير را تاييد کرده است.(عکس چهارم)
 پيش از اين هم بارها صحبت‌هايي درباره ارتباط سلبريتي‌هاي داخل کشور با بعضي از فعالان شبکه‌هاي ماهواره‌اي خارج از کشور مطرح شده بود. اين صحبت‌ها عموما در حد گمانه يا تحليل باقي مانده بودند و هيچ‌گاه آدرس دقيق و قابل استنادي ارائه نشده بود.
0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید