متن کامل صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی به همراه ترجمه به ۲ سبک 
آماده برای دانلود و مشاهده شما عزیزان
التماس دعای فرج

پخش آنلاین و دانلود صوت صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی

قصد همکاری در این امر خیر دارید ؟

ما متنی را آماده کرده ایم و شما با دانلود آن که یک صفحه می باشد و چاپ آن و تحویل آن به نهاد ها . ارگانها . سازمانها . خیریه ها و مساجد و حتی زندان ها و بیمارستانها و . . می توانید ما را در تکثیر و پخش گسترده کتابچه صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی که به صورت رایگان عرضه میشود یاری رسانده و در ثوابش سهیم باشید و نام خود را در صف سربازان حضرت صاحب الزمان عج ثبت نمائید.
شایان ذکر است که به یاری سربازان گمنام امام زمان عج تعداد سی هزار جلد در سراسر ایران عزیزمان این کتابچه ها ارسال شده و مورد فیض همگان قرار گرفته.

ما را در نشر و تکثیر حداکثری این امر مهم الهی یاری فرمائید .
التماس دعا

کتاب های قابل ارائه خدمت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس متصدیان ذکر شده در همین صفحه ارتباط برقرار کنید

مختصری درباره صلوات حاج ابوالحسن ضراب اصفهانی ( صلوات خاصه امام زمان عج )

دانلود اپلیکیشن اندروید صلوات ضراب ( اختصاصی )

متصدیان امور پاسخگویی 

تلفن پشتیبانی برادران :

09131672293

تلفن پشتیبانی خواهران :

09168343230

جلالت و عظمت ابوالحسن ضراب اصفهاني

نام وي «يعقوب» و نام پدرش «يوسف» ، معروف به «ضراب غساني» کنيه اش «ابوالحسن ومشهور به «ابوالحسن اصفهاني است.
گرچه در کتابهاي رجال نامي از او به ميان نيامده ، ليکن از بزرگان شيعه و شيفتگان حضرت رسالت و اهل بيت عصمت و طهارت ، صلوات الله عليهم اجمعين بوده و با کنکاش مختصر در همين واقعه تشرف ، عظمت و جلالت ايشان از جهاتي ، روشن مي شود:

اول : گرچه نامي از ابوالحسن ضراب اصفهاني در کتابهاي رجال که در دست ماست برده نشده ، ليکن اگر شخصيت مهم و سرشناسي نبود چنان که گفتيم ، جناب اشعري از قم به اصفهان براي شنيدن واقعه تشرف او به اصفهان سفر نمي کرد و واقعه تشرف او را با ذکر اسم وي و پدرش و ذکر لقب براي علماي حاضر در کاشان نقل نمي نمود ، بنابراين همينکه نام و نام پدر ايشان را مي برد ، و آن واقعه را با تمام جزئيات ، نقل مي کند دليل آنست که جناب ابوالحسن اصفهاني در نزد دانشمندان و محدثان شيعه ، شناخته شده است.

دوم : از کلام جناب ابوالحسن که مي فرمايد: «من در سال 281 ق. با عده اي از مخالفان به حج سفر کردم…» معلوم مي شود که ايشان از شيعيان پاک و مخلص بوده زيرا از اهل سنت به مخالفان در مذهب ، ياد مي کند و از اينکه امام زمان ، صلوات الله عليه به او مي فرمايد :
… با همراهان خود با خشونت رفتار نکن و با آنان گفتگوي مذهبي نکن و با آنها مدارا کن ، زيرا آنها دشمن تو هستند.
و اين که ابوالحسن ميگويد : مراد از همراهان چه کساني هستند؟ آيا آنها که در اينجا با من هستند و يا آنها که در شهر خودم ميباشند؟! و آن بانو ميگويد :
منظورم شرکاي اصفهاني استکه فعلاً در همين خانه با تو به سر مي برند.
روشن مي شود که جناب يعقوب بن يوسف داراي قدرت و مکنت بوده که با تحکم و خشونت با مخالفان خود در مذهب ، رفتار مي کرده و اگر از دانشمندان سرشناس شيعه نبود چگونه مي توانست با آنها به بحث و گفتگوي مذهبي بپردازد ؟
بنابراين جناب ابوالحسن ضراب اصفهاني ، هم جايگاه اجتماعي داشته و هم شخصيت علمي بشمار مي رفته و هم از مردان نامدار بوده ، که در آن روزگار تاريک از قدرت گفتگوي علمي راجع به مذهب شيعه برخوردار بوده است ، و برخورداري از جايگاه ويژه باعث شده است که مخالف و موافق ، ايشان را به جلالت و عظمت مي شناخته اند.

سوم : وی مسلماً از کساني است که امام زمان ، عجل الله تعالي فرجه ، عنايتهاي ويژه به او داشته و بر همين اساس توقيع مبارک «صلوات» از ناحيه مقدسه آن حضرت براي ايشان ، صادر شده است.

عنايت خاص حضرت امام غائب ، صلوات الله عليه را به ايشان مي توان در سه کلمه خلاصه کرد :

1 – جناب ابوالحسن اصفهاني هر شب به طور مرتب آن حضرت را مشاهده ميکرده است. حال چند روز و يا چند ماه در آن منزل بوده ، براي ما معلوم نيست ، ولي آيا عنايتي بالاتر از اين مي شود که انسان هر شب مولا و سرور خود و بلکه سرور هستي را ملاقات کند.

2 – حضرت از اين که ابوالحسن با مخالفان بحث و گفتگو مي کند ، نهي مي فرمايد و براي حفظ جان او دستور مدارا با دشمنان را به وي ميدهد.

3 – دستور عمل خاص نسبت به بهترين ذکر ، يعني همان صلوات معروف به «صلوات ابوالحسن ضراب» ، دليل عنايت ويژه و مرحمت خاص آن سليمان ملک هستي به اين مرد سعادتمند است .

4 – اين جناب آنقدر مورد اعتماد و قابل قبول است که آن زن که به حسب نقل ، خاله حضرت حجت ابن الحسن ، صلوات الله عليهما ، مي باشد. از اسرار زندگي شخصي خود را براي او نقل مي کند و اگر شخصيت او مجهول بود ، محرم راز پرده دار جمال الهي نمي شد .

و اگر به دقت در واقعه تشرف نظر کنيد ، پي به اسرار و لطايفي بس بيشتر خواهيد برد و جلال مرتبه جناب ابوالحسن ضراب اصفهاني را به ديده باور ، شاهد خواهيد بود.