ارزیابی سفر ترامپ به هند و جنایات تحمیلی علیه مسلمانان

بدانيم…

راجع به آنچه اکنون در هند بر مسلمانان ميگذرد بيشتر بدانيم.

سفر اخير رئيس جمهور آمريکا  به هند از جهات مختلف قابل ارزيابي است.

 

اينکه تا چه اندازه ادعاها براي ايجاد صلح در جنوب آسيا نتيجه بخش بود؟
يا اينکه ترامپ چه اندازه تمايل دارد در کشمير صلح برقرار شود؟
نتايج سفر وي که بزرگترين آن امضا قرارداد 3ميليارد دلاري فروش سلاح به هند بود نشان مي‌دهد که صلح و امنيت تنها بهانه‌اي بوده تا رئيس جمهور آمريکا براي اسلحه‌هاي مرگبار بازاريابي کند!

 

چرا ترامپ هند را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرد؟
چرا اين بازه زماني را انتخاب کرد؟ 
اينها سوالاتي است که براي تحليل آنچه در هند ميگذرد قابل توجه و تأمّل است.

از زمان پيروزي حزب بي جي پي در انتخابات اخير هند درسال 2019 ، اين کشور هزار آئين،  آبستن حوداث مختلفي بوده که تمام آنها به وضوح امنيت مسلمانان را نشانه رفته است.

مودي ابتدا خودمختاري کشمير را لغو کرد! و اينک حدود 210روز است مسلمانان مظلوم اين منطقه در حبس خانگي به سر مي‌برند! و به دليل قطع شدن سرويس اينترنت با دنياي خارج ارتباطي ندارند!!

در قدم بعد دولت حزب بي جي پي که بسياري آن را نماينده گروه افراط گراي هندوي آر اس اس مي‌دانند مدعي شد تاريخي ترين پرونده قضايي هند را به نتيجه رسانده و مسجد 600 ساله بابري را به عنوان زادگاه خداي رام تقديم هندوها کرد! مسلمانان از مسجد نيز اخراج شدند تا زمين مسجد با خاک يکسان شود.

 

اقدام دولت هند عليه مسلمانان به اينجا ختم نشد؛
دولت هند در اقدامي ديگر که بعدها به نام قانون بازنگري تابعيت مشهور شد ابتدا 2 ميليون نفر را که اکثر آنها مسلمان بودند سلب تابعيت کرد و سپس قانون تصويب کرد که طبق آن غير هندي‌ها به شرط مسلمان نبودن مي‌توانند تابعيت هندي دريافت کنند.

 همه اين اقدامات که در بازه‌اي حدود 5ماهه رخ داد خشم مسلمانان هند را برانگيخت و تمام آنها اعم از زن و مرد، پير و جوان و سني و شيعه را به خيابان‌ها کشاند تا عليه تبعيض مذهبي که دولت هند آن را دنبال مي‌کند شعار دهند و خواهان احقاق حق خود شوند.

دهلي نو ابتدا گمان مي‌کرد که موج اعتراضات زودگذر است و تاثيري بر آينده سياسي کشور نخواهد داشت ولي حدود 60 روز است خيابان‌هاي اين شهر صحنه تظاهرات گسترده و به خصوص شعارهاي ضد تبعيض مذهبي است.

با سفر ترامپ موج اعتراضات و سرکوب ها شدت يافت.

مسلمانان که مي‌ديدند  دولت هند با ناديده گرفتن فقر عمومي مردم ، مبالغ هنگفتي صرف استقبال از رئيس جمهور آمريکا کرده است با به دست گرفتن پلاکاردهايي در مخالفت با سفر ترامپ و تصويب قانون تبعيض مذهبي به خيابان‌ها آمدند. شهر شلوع شد و شعارهاي ضد آمريکايي و حکومت هند از هر سو شنيده مي‌شد و ازطرفي سرکوب ها  توسط پليس هند شدت يافت.

 

پليس اما تنها نبود و هندوهاي متعصب نيز با به دست گرفتن شمشير و چماق به خيابان‌ها آمدند و در مقابل مسلمانان بي دفاع صف آرايي کردند.
در کمتر از چند ساعت جوي خون در خيابان‌هاي دهلي نو به راه افتاد. ده‌ها مسجد و خانه و مدرسه به آتش کشيده شدند. هندوهاي افراط طلب که فرصت را مناسب مي‌ديدند به مناره‌هاي مسجد نيز رحم نکردند و از آسمان زمين گلوله بر سر مسلمانان ريختند.

خيابان‌ها پر شد از جنازه‌هاي مسلمانان معترض که آمارهاي دولتي مي‌گويند 20 کشته و 190 زخمي طي حدود 5 ساعت! ولي آمارهاي غيررسمي خبر از فاجعه‌اي انساني مي‌دهد که حکايت از کشته و زخمي شدن حدود هزار نفر دارد.

اما رئيس جمهور آمريکا، با لبخندي بر  لب  و در ديدار خود با مودي مي‌گويد: “برخورد با مسلمانان يک موضوع داخلي براي هند است که ما در آن دخالت نمي‌کنيم! مسلمانان بايد با دولت هند همراه باشند.”

 

مودي نژادپرست و جنايتکار با ژستي منافقانه و به ظاهر صلح جو توئيتي اينچنين منتشر مي‌کند:
“برادران و خواهرانم از خشونت پرهيز کنيد” !!

 

مسلمانان خواستار لغو قانون تبعيض مذهبي هستند.

 

حال دليل انتخاب زمان و مقصد سفر ترامپ که بارها با اتهامات خود اسلام را ديني تروريسم پرور خوانده و نقشي مهم در اسلام هراسي دارد آشکارتر مي‌شود.
رئيس جمهور آمريکا در لفظ و بيان، حامي آزادي انديشه انسان است ولي در عمل ضمن بستن چشم ها و زبان پر مدعايش بر آشکارترين نقض حقوق هاي بشري که در هند رخ ميدهد، باز هم به دولت هند سلاح مي‌فروشد…

#بدانيم

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید