روحانی و سیاست ایمنیِ گلّه ای

روحاني و سياست ايمنيِ گلّه اي

آنگونه که در ويدئوي سخنان حسن روحاني ديده مي‌شود، الگوي او براي مقابله با کرونا سياست «ايمني گله‌اي» Herd Immunity بوريس جانسون است که اعتراض و خشم شديد مردم بريتانيا را برانگيخت. 

 

به گزارش آذرپيک، خبرنگار مطلع، سرلشکر باقري، رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح، در جلسه ستاد ملي مبارز با کرونا، که به رياست حسن روحاني برگزار شد، دو پيشنهاد ارائه داد:
1- قرنطينه چند مرحله‌اي با تدابيري که مايحتاج مردم تأمين شود؛‌
2- بستن جاده‌ها به کمک راهور و ارتش و بسيج.
امّا حسن روحاني هر دو پيشنهاد را رد کرد و حتي تصميم برخي استانداران را براي بستن‌ جاده‌ها لغو کرد.

 

بدينسان، شاهد وضع خطرناک کنوني در مسافرت‌هاي نوروزي هستيم.

 

روحاني حتي در جريان آخرين خبرهاي تحولات مقابله با کروناويروس در جهان نيست و نمي‌داند که همين بوريس جانسون، پس از انتشار تحقيق مشترک امپريال کالج لندن و دانشکده مطالعات بهداشتي و بيماري‌هاي گرمسيري دانشگاه لندن، که مرگ حدود 260هزار نفر را به دليل سياست «ايمني گله‌اي» او پيش‌بيني مي‌کرد، روز دوشنبه 16 مارس 2020/ 26 اسفند 1398 از سياست فوق عقب‌نشيني فاحش کرد (بنگريد به گزارش گاردين و فيننشال تايمز 16 مارس 2020) و سپس دستور تعطيلي مدارس و دانشگاه‌ها را صادر کرد (بنگريد به گزارش سي‌ان‌ان) و براي مقابله با کرونا مقررات جديد وضع کرد.

 

ساعاتي پيش اولين فرد در بريتانيا، جواني 26 ساله، به دليل نقض مقررات جديد براي مقابله با کرونا دستگير شد. مجازات او هزار پوند جريمه نقدي است و ممکن است تا سه ماه زنداني شود. (بنگريد به گزارش تلگراف 20 مارس 2020).

 

در فرانسه روز 18 مارس/ 28 اسفند جريمه خروج از خانه بدون مجوز رسمي به 135 تا 375 يورو افزايش يافت و تا 19 مارس 4?095 نفر به اين دليل جريمه شده‌اند. (بنگريد به گزارش کونکسيون).

 

اما رئيس جمهور روحاني…

 

عبدالله شهبازي

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید