راه قذافی و صدّام

آنهائي  که از ترس جنگ،  کشور و مردمانشان را به کام جنگ و خفّت و مرگ و تاريکي کشاندند!

 

در صورتي که ايران در مسايل موشکي نظامي و منطقه‌اي تسليم خواسته‌هاي آمريکا شود، امکان عادي‌ شدن روابط ايران و آمريکا حتي بعد از سقوط احتمالي اين نظام هم از بين خواهدرفت. 

 

الان، روابط عراق و افغانستان و ليبي با آمريکا عادي نيست اما روابط چين و‌ آمريکا عادي است در حالي که گسترده‌ترين تحريم‌هاي تاريخ را آمريکا در دهه هفتاد عليه چين اعمال کرد.
اگر آن زمان، چين در مسايل نظامي و امنيتي و‌منطقه‌اي، تسليم آمريکا مي‌شد امروز از لحاظ موقعيت اقتصادي و بين‌المللي در سطح بسيار پايين‌تري قرار مي‌گرفت اما رهبران چين با حفظ توان نظامي_دفاعي خود اقدام به تغيير ريل اقتصادي کشورشان نمودند و حالا تبديل يک قدرت اقتصادي شدند.

تسليم بدون جنگ(يعني آن چيزي که دشمن ميخواهد را به راحتي تقديم او کردن!)، پل خفت و خواري است و صدام و قذافي هم ملت‌شان را از پل تسليم عبور دادند و امروز کشور آنها نه شريک و رفيق آمريکا بلکه طعمه و مزدور آمريکاست.

اگر خواهان روابط برابر با آمريکا هستيم به هيچ عنوان نبايد سر مسائل نظامي و منطقه‌اي و هسته‌اي مذاکره کنيم حتي به قيمت جنگ، وگرنه تا چند دهه تبديل به زمين سوخته‌اي براي رقابت و جنگ قدرت ديگران خواهيم شد و هرگز امکان بازگشت و بازسازي نخواهيم داشت.

مراقب باشيم که غربگرايان و رسانه‌هاي زنجيره‌اي تهراني و لندني حامي آنها و سلبريتي‌هاي دست آموز آنها همگي منبع يا مخرج پول‌هاي کثيف نفتي داخلي هستند و براي‌شان منافع ملي اهميتي ندارد. آنها براي حفظ وضع موجود در قالب هر نظام سياسي، مي‌خواهند ايران را به راه قذافي و صدام بکشانند.

محمدرضا سابقي

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید