پشت پرده سراوان؛ ايران در مسير سوريه شدن!

جو بايدن به‌عنوان يک دموکرات برنامه‌هاي ويژه‌اي براي منطقه و آغاز نبردهاي نيابتي با ايران دارد. برنامه اصلي بايدن در منطقه را مي‌توان در طرح مسير سوم خلاصه کرد. اين طرح شوم بر دو عنصر مهم استوار است:

1-ايجاد آشوب در منطقه به کمک گروه‌هاي تروريستي و تکفيري

2-افزايش قوميت‌گرايي و تجزيه منطقه و دستيابي به خاورميانه جديد

بايدن در حال احياي هسته‌هاي خاموش داعش و القاعده در منطقه است. او که ايده پرداز تشکيل داعش براي مقابله با محور مقاومت است، راه بازي گرفتن از تروريست‌هاي وهابي را به‌خوبي مي‌داند. دولت داعش در مرزهاي غربي ايران با تيزهوشي و رشادت‌هاي سردار سليماني نابود شد، اما اين بار ماجرا قدري فرق کرده است.

بايدن اين بار سعي دارد داعش را به افغانستان و پاکستان و در نزديکي مرزهاي شرقي ايران منتقل کند. تا به اين شکل علاوه بر تجزيه افغانستان، مقدمات قوميت‌گرايي، آشوب و تجزيه‌طلبي در ايران را نيز فراهم کند.

علاوه بر مرزهاي شرقي، با نفوذ اسرائيل به کردستان عراق و جمهوري آذربايجان بايد منتظر آشوب‌آفريني مسلحين پان کرد و پان ترک نيز در مرزهاي شمال غرب و غرب کشور نيز باشيم.

چندي پيش و بعد از حمله به اتوبوس نيروهاي مسلح در بلوچستان، انديشکده آمريکايي آينده اوراسيا با تشريح طرح مرزهاي خونين به اين موضوع اشاره کرد که بايد بلوچستان را به کردستان ديگري تبديل کنيم!

ماجرا زماني عجيب‌تر مي‌شود که بدانيم صدها مدرسه وهابي در بلوچستان پاکستان در حال تربيت شبه‌نظامياني با تفکر وهابيت هستند و سعي دارند اهل سنت اين منطقه را به سمت تفکر داعش سوق دهند.

از طرفي سفرهاي مشکوک مولوي عبدالحميد به عربستان و ترکيه و اظهارات عجيب او درباره حکومت اهل سنت در ايران پرده از خيلي مسائل برمي‌دارد.

به‌علاوه ديدارهاي انتخاباتي مولوي عبدالحميد با حسن روحاني باعث ارتباط تنگاتنگ ايشان با جبهه اصلاح‌طلبي شده است و جالب‌تر اينکه آشوب‌هاي سراوان چند هفته پس از هشدار (بخوانيد گرا دادن) سعيد حجاريان تئوريسين اصلاحات، مبني بر مسلح شدن قوميت‌هاي مرزي اتفاق مي‌افتد!

امروز محور مقاومت، رژيم صهيونيستي را از سه طرف به‌وسيله حزب‌الله لبنان، مقاومت سوريه و نوار غزه محاصره کرده است و تسليح کرانه باختري نيز در دستور کار است. از طرفي آمريکا تمامي جنگ‌هاي نيابتي خود در يمن، عراق، سوريه و داعش را نيز به ايران باخته است. ازاين‌رو، محور عبري، عربي، غربي سعي دارند تا با مسلح کردن تجزيه‌طلبان، مرزهاي ايران را ناامن کرده و به اين شکل ايران را مانند سوريه، مشغول داخل کنند تا فشار ايران بر اسرائيل کاهش يابد.

فردين ساريخاني

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.