انديشکده شفافيت براي ايران يا همان ديدبان شفافيت و عدالت به‌عنوان پرچم‌دار گفتمان شفافيت در کشور براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي اقدام به راه‌اندازي «پويش شفاف با مردم» کرده است.

در معرفي اين پويش آمده است: «خادمان اين جبهه، دانشجوياني هستند از جنس خود شما مردم عزيز ايران، که وابسته به هيچ حزب و جناحي نيستند.
قصد ما از راه اندازي کمپين شفاف با مردم, اين است که قدمي کوچک در راستاي داشتن مجلسي کارآمد و سالم برداريم و در کنار شما مردم عزيز، کشور عزيزمان را بسازيم.
قطعا ما بي عيب و نقص نبوده و ممکن است اشتباهاتي داشته باشيم ولي اکنون با تجربيات بدست آورده و با همکاري انديشکده شفافيت براي ايران براي پيشرفت و رشد ايران اسلامي تلاش مي کنيم.
به نظر ما لازمه يک مجلس کارآمد و سالم شفافيت در همه امور است که به مردم مرتبط مي شود. مردم حق دارند بدانند وکيل و نماينده خود چگونه فردي است. اکنون نامزدهاي انتخاباتي بايد بدانند ديگر نمي‌توانند با جريان هاي سياسي غالب و بازي هاي تکراري خود راي مردم را بدست آورند.»

در اين پويش نامزدها بايد ميثاق‌نامه شفافيت و صداقت را تکميل و در سايت انديکشده بارگذاري و تعهدنامه‌ي ده بندي را امضا کنند. 

در مقدمه‌ي اين تعهدنامه آمده است: «درصورتي که با رأي مردم وارد مجلس شوم، تعهدات زير را اجرا کنم و ديده­بان شفافيت و عدالت محق است طبق وظيفه ذاتي خود با همکاري و نظارت مردمي، رفتار من را زير نظر بگيرد و درصورت تخطي‌ام از هريک اين تعهدات، ابتدا به خودم تذکر کتبي دهد و اگر اعتنا نکردم، مستندات تخلف من از هريک از اين تعهدات را براي اطلاع عموم منتشر کند و موضوع را از مجاري حقوقي و قضايي پيگيري نمايد.»

ثبت و اعلام وعده‌هاي انتخاباتي، مشاغل پيشين و فعلي، درآمدها، اموال، منابع و هزينه‌هاي انتخاباتي نامزدها، از جمله مواردي هستند که در پويش شفافيت داوطلبانه بايد توسط نامزدها شفاف شوند.

شما مي‌توانيد متن ميثاق‌نامه، تعهدنامه و اسامي نامزدهايي که به اين پويش پيوسته‌اند را در سايت مجلس‌نما ياکانال‌هاي شفاف با مردم در شبکه‌هاي اجتماعي دنبال کنيد.

@shafaf_ba_mardom 
pooyesh.majlesnama.ir
پي‌نگار: معرفي اين پويش به منزله‌ي تاييد افراد، رويکرد، محتوا و يا وابسته بودن آن‌ به موسسه‌ي مصاف ايرانيان نيست.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.