۴ شهید و ۱۶۰۰ زخمی در ۴ روز؛ حمله به پزشکان فلسطینی در قدس

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در درگیری‌های ۴ روز گذشته فلسطینیان با نیروهای رژیم صهیونیستی چهار فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۶۳۲ تن زخمی شده‌اند

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد طی درگیری‌هایی که از پنجشنبه هفته گذشته (۱۶ آذر) در قدس، کرانه باختری و نوار غزه آغاز شده چهار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۱۶۳۲ تن زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه «فلسطین‌الیوم»، ۱۳۲۷ نفر از زخمی‌ها از کرانه باختری و قدس هستند که ۲۸ تن با گلوله جنگی، ۲۹۲ نفر با گلوله پلاستیکی مجروح و ۹۶۲ تن دچار خفگی ناشی از استنشاق گاز شده‌اند.

در ادامه این گزارش آ مده است، ۳۰۵ فلسطینی نیز در نوار غزه مجروح شده‌اند: ۶۴ تن با گلوله جنگی، ۱۱ نفر با گلوله پلاستیکی، ۱۲ نفر مورد جراحات دیگر قرار گرفته‌اند و ۱۹ تن دچار خفگی ناشی از استنشاق گاز شده‌اند.

هر چهار شهید از نوار غزه هستند: محمود المصری (۳۰ ساله)، ماهر عطا الله (۵۴ ساله)، عبد الله العطل (۲۸ ساله) و محمد الصفدی (۳۰ ساله).

بازداشت اسرای آزادشده

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه) به مناطق مختلف کرانه باختری از جمله نابلس، وادی الفارعه، فوریک، سلفیت و جنین یورش بردند.

طی این یورش‌ها چندین اسیر آزاد شده بار دیگر بازداشت شدند؛ از جمله این اسرا «خضر عدنان» از جنبش جهاد اسلامی است.

حمله به پزشکان فلسطینی در قدس

تعدادی از شهرک‌نشینان صهیونیست با یورش به بیمارستانی در قدس، پزشکان فلسطینی در این بیمارستان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. جزئیات بیشتری از این حادثه هنوز منتشر نشده است.

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید