ماجرای موشکی که جلوی چشم رهبر انقلاب از وسط آب بیرون آمد

ماجراي موشکي که جلوي چشم رهبر انقلاب از وسط آب بيرون آمد

دبيرکل اجلاس بين‌المللي مجاهدان در غربت گفت: همت شهيدان سليماني و طهراني مقدم ما را در شرايطي قرار داده که دشمنان علي‌رغم اينکه درباره ما حرف‌هايي مي‌زنند، اما مي‌دانند که اگر بزنند، مي‌خورند.

حاج محمد طهراني مقدم، دبيرکل اجلاس بين‌المللي مجاهدان در غربت در بخشي از نشست خبري پنجمين اجلاس بين‌المللي «مجاهدان در غربت»، با محوريت «فلسطين، نظم و آينده جهاني» گفت: به‌ ياد دارم زماني که در جنوب لبنان بودم، حاج حسن طهراني مقدم و حاج قاسم سليماني به جنوب لبنان آمدند. آنها گفتند از اينجا تا اسرائيل، 150 کيلومتر بيشتر فاصله نيست، پس چرا ما موشک‌هاي دوربرد با هزينه بالا از ايران بزنيم.

از آن زمان به بعد بود که آنها با کمک شهيد مغنيه و همرزمانش، موشک‌هاي 150 کيلومتر با سوخت جامد را طراحي و توليد کردند.

سردار طهراني مقدم با ‌اشاره به بازديد چند سال قبل رهبر معظم انقلاب از سازمان جهاد خودکفايي سپاه، بيان کرد: ايشان اين جمله معروف را گفتند که چنانچه کوچک‌ترين خطايي از دشمن سر بزند، حيفا و تل‌آويو را با خاک يکسان مي‌کنيم.

همت شهيدان سليماني و طهراني مقدم ما را در شرايطي قرار داده که دشمنان علي‌رغم اينکه درباره ما حرف‌هايي مي‌زنند، اما مي‌دانند که اگر بزنند، مي‌خورند.

وي با ‌اشاره به عيادت چند سال قبل رهبر انقلاب از مادر شهيد طهراني مقدم، گفت: ايشان در آن ديدار فرمودند مي‌خواهم خاطره‌اي از شهيد طهراني مقدم بگويم که تا حالا نگفته‌ام. رهبر انقلاب فرمودند يک‌بار حاج حسن دست ما را گرفت و به بندرعباس برد. آنجا سوار قايق شديم و به وسط آب رفتيم. بعد ديديم يکهو يک موشک از وسط آب بيرون آمد. من با تعجب به حاج حسن گفتم قضيه اين موشک چيست؟ گفتند مگر شما نگفتيد اگر روزي لازم شد ناوهاي متجاوز را بزنيد.

طهراني مقدم با بيان اينکه برخي کشورهاي حوزه خليج ‌فارس، دست دوستي به دشمنان عدل و انصاف و بشريت داده‌اند، اظهار کرد: شهيد ما مي‌گفت اين موشک‌ها تير غيب هستند که معلوم نيست از کجا مي‌آيند، ولي آنجايي که بايد، مي‌روند. به ‌ياد دارم کشورهاي حوزه خليج ‌فارس‌ مصوبه‌اي نسبت به جزاير سه‌گانه ما داشتند. حاج حسن از اين موضوع ناراحت شد و در جنوب کشور تونل بزرگ موشکي درست کرد که فقط يکي از آنها رسانه‌اي شده است، حال اينکه از اين تونل‌ها فراوان در کشور موجود است. بعد از حفر تونل بود که وزير خارجه عمان دستپاچه به ايران آمد و گفت ما مسلمان هستيم چرا موشک‌هايتان را به ‌سمت ما نشانه رفته‌ايد؟ حاج حسن هم پيغام داد: «بگوييد پس آن غلطي که کرديد چه بود». اين معناي مقاومت است.

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید