محاصرۀ داعش در الباب سوریه کامل شد shia muslim                  

ارتش سوریه و هم پیمانانش با پیشروی به طرف شهر الباب در شمال سوریه که گروه تروریستی داعش بر آن سیطره دارد آخرین خط تدارکات این گروه به طرف عراق را قطع کردند.

به گزارش مصاف، به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان)، با پیشروی ارتش سوریه و هم پیمانانش به طرف شهر الباب در شمال سوریه، داعش در محاصرۀ کامل قرار گرفته است.  ارتش سوریه از طرف جنوب و نیروهای سپر فرات که مورد حمایت ترکیه هستند از طرف شمال تروریست های داعش را در این منطقه محاصره کرده اند.
پیشروی ارتش سوریه به طرف الباب باعث ایجاد نگرانی در زمینه درگیری این ارتش با ارتش ترکیه و گروه هایی شده که در چارچوب لشگر ارتش آزاد سوریه برای استرداد این شهر می جنگند.
ارتش سوریه کمتر از سه هفته به ۵ کیلومتری الباب رسیده است.
ترکیه عملیات سپر فرات را اوت ۲۰۱۶ جهت تامین امنیت مرزهایش در برابر داعش و توقف پیشروی نیروهای کرد، آغاز کرده بود. دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید که نیروهای ترکیه و ارتش آزاد سوریه در روزهای اخیر به طور گسترده با جنگجویان داعش اطراف شهر بزاعه در شرق الباب درگیر شده اند.
نیروهای مورد حمایت ترکیه برای مدت کوتاهی بر شهر الباب سیطره یافتند، اما مهاجمان انتحاری داعش روز شنبه آنان را از این شهر بیرون راندند.
منبع: العالم