ارسال پست‌ها و استاتوس‌های غیرمفید و مبهم در شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌تواند تبدیل به عادتی زننده و مخرب در زندگی افرادی شود که غالباً از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند.

رقابت بی‌پایان برای به دست آوردن لایک بیشتر و کامنت‌های متعدد می‌تواند یکی دیگر از مضرات استفاده از شبکه‌های اجتماعی که زندگی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

درک این موضوع که توجه بیش از حد افراد به دنیای مجازی و هویت خود در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را از رقابت در دنیای واقعی و رسیدن به اهداف مهم بازداشته بسیار آسان است.

امروزه اکثر جوانان به جای اینکه با تلاش و پشتکار مهارت‌های لازم برای رسیدن به اهداف عالی خود را در زندگی واقعی کسب کنند رو به فضای مجازی آورده و ترجیح می‌دهند به فوق ستاره‌ای دنیای مجازی و شبکه‌هایی از قبیل اینستاگرام، توییتر و … تبدیل شوند.

شبکه‌های اجتماعی آسان‌ترین راه برای توقف رشد یا کشتن فرآیند خلاقیت و نوآوری در انسان است. (http://yon.ir/Rndcj) مضرات استفاده از شبکه‌های اجتماعی و گشت‌وگذارهای بی‌هدف در آن‌ها مانند زمانی است که شما از روی بی‌فکری و بدون برنامه خاصی به تماشای تلویزیون و برنامه‌های این رسانه جمعی بپردازید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که بهره‌وری خود را افزایش دهید و از وقت خود درست استفاده کنید بهتر از اعلان‌های تمام اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را از همین امروز خاموش کنید.

شخصیت‌های دیجیتالی افراد که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد به طرز چشم‌گیری با شخصیت و هویت واقعی آن‌ها متفاوت است. بعد از چند ماه درگیر شدن با این شبکه‌ها و مقایسه خود با افراد دیگر ممکن است فکر کنید که آن‌ها از شما خیلی بهترند اما بهتر است این موضوع را همیشه به خاطر بسپارید که آن‌ها هم مانند شما یک انسان هستند و درست مانند شما از نقاط ضعف و قوت مشخصی برخوردارند.

 semanticscholar، avogel، crazyegg، researchgate