در برخی از ساعات شبانه روز پخش مستقیم از مبدا به علل گوناگون سرور های مرجع و یا به علت وضعیت جوی قطع میباشد و با Refresh کردن صفحه یا اندکی تامل میتوانید زیارت خود را انجام دهید. التماس دعای فرج

پخش زنده قبرستان بقیع ( آرشیوی )

متاسفانه قابلیت پخش زنده از این گنجینه تاریخی اسلام هنوز فراهم نشده و به محض فراهم شدن آن در این صفحه قابل مشاهده خواهد بود ان شاءالله.

آن روز دور نیست که ما شیعیان حرمی ناب برای امامان غریب خود بسازیم . به کوری چشم دشمنان اسلام و اسلام نماهای وهابی . ان شاءالله

کمتر شیعه اهل بیت است که نام قبرستان بقیع را نشنیده باشد. این قبرستان، مهم‌ترین قبرستان در جهان اسلام است که بخش مهمی از تاریخ اسلام را در خود جای داده است. بقیع تنها یک گورستان نیست، بلکه گنجینه تاریخ اسلام است. قبور چهار امام معصوم شیعیان و نیز قبور همسران، دختران، برخی از فرزندان، اصحاب، تابعین و عمه‌های پیامبر خدا (ص) و نزدیک به ۱۰ هزار نفر از شخصیت‌های نامدار تاریخ اسلام در آنجا واقع شده است.

بقیع با این همه عظمت، در عین‌ حال غریب و مظلوم است. هر زائری که به مدینه می‌رود، با اولین نگاهش به این گورستان، از شدت حزن و اندوه، اشک از دیدگانش سرازیر و بی‌اختیار سر به دیوار گذارده و بر مظلومیت اهل‌بیت پیامبر (ص) اندوهگین می‌شود. در حالی که در همه جای جهان، کشور‌ها از افتخارات ملی خود تجلیل و تمجید می‌کنند و حتی برای سربازان گمنامشان، سنگ نشان و یادبود درست می‌کنند، اما در بقیع حتی از گذاردن سنگی معمولی بر روی قبور دریغ می‌شود.