جنبش اسلامی نیجریه: شیخ زکزاکی نیاز به درمان فوری دارد

جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد که شیخ زکزاکی نیاز به مداوای فوری پزشکی دارد زیرا وضعیت سلامتی او روز به روز در حال وخیم‌تر شدن است.

به گزارش مصاف،رهبر جنبش اسلامی نیجریه در ایالت «سوکوتو» از دولت فدرال خواست تا فورا شیخ زکزاکی،رهبر شیعیان نیجریه را آزاد کند.
کاظم عمر با اشاره به اینکه وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی روز به روز وخیم تر می شود از دولت نیجریه خواست تا فورا اقدامی در زمینه آزاد کردن وی انجام دهد.
وی افزود:درست مانند محمد بوحاری،رییس جمهوری نیجریه که کشور را برای رسیدگی به وضعیت سلامتی خود ترک کرده است،شیخ زکزاکی هم نیاز فوری و مبرم به مراقبت های پزشکی دارد.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت:شیخ زکزاکی بینایی یکی از چشم های خود را از دست داده است و بینایی چشم دیگرش هم در حال از بین رفتن است.
وی خاطر نشان کرد که اگر مراقبت های صحیح پزشکی از شیخ زکزاکی به عمل نیاید،او چشم دیگرش را هم از دست خواهد داد.
کاظم عمر افزود: من از رییس جمهوری نیجریه می خواهم تا بر اساس دستور دادگاه فورا شیخ زکزاکی را برای معالجه پزشکی از زندان آزاد کند.
وی تصریح کرد که شیعیان نگران وضعیت رهبر خود هستند،آنها نگرانند که شیخ زکزاکی بدون یک محاکمه عادلانه،جان خود را در زندان از دست بدهد.
عمر از دیگر کشورهای جهان و گروه های حقوق بشری بین المللی هم خواست تا دولت فدرال نیجریه را برای اطاعت از دستور دادگاه و آزادی رهبر جنبش اسلامی نیجریه،تحت فشار قرار دهد.
منبع: شبستان