هنرمندان انصرافي حضور در جشنواره موسيقي فجر را پذيرفتند

 

به گزارش ايلنا، محمد الهياري (مديرکل دفتر موسيقي)، درباره وضعيت افراد و گروه‌هايي که از حضور در سي‌و‌پنجمين جشنواره موسيقي فجر انصراف داده بودند، توضيح داد. الهياري گفت:

 

«پس از سانحه ناگوار هواپيماي مسافربري و جان باختن تعدادي از هموطنان عزيزمان که جامعه را سوگوار کرد، برخي گروه‌ها و هنرمندان از حضور در سي‌و‌پنجمين جشنواره موسيقي فجر اعلام انصراف کردند. البته اکثر هنرمنداني که اعلام انصراف کردند در فهرست و جدول جشنواره نبودند. اما تعدادي از گروه‌ها و هنرمنداني نيز در فهرست اجراهاي جشنواره حضور داشتند و اعلام انصراف کردند».

 

وي افزود:

«دفتر موسيقي از اين هنرمندان مانند يکي از نوازندگان خوش‌نام تار و برخي ديگر عزيزان هنرمند، براي گفتگو دعوت کرد. در اين جلسات پيشنهاد شد براي اعتلاي موسيقي و نيز نقشي که موسيقي در التيام آلام جامعه و مردم دارد در جشنواره حضور داشته باشند و اين گروه‌ها و هنرمندان هم در نهايت پذيرفتند که در جشنواره اجرا کنند و به اين طريق دين خود را به مردم عزيز کشورمان ايفا نمايند».

 

مديرکل دفتر موسيقي گفت:

«در اين جلسات همچنين تصميمات خوبي با هم‌فکري هنرمندان عزيز براي مردم سيل‌زده سيستان و بلوچستان و نيز گرامي‌داشت ياد و خاطره هموطنان جانباخته هواپيما، اخذ شد».

 

الهياري در پايان گفت:

«فرايند انتخاب گروه‌هاي موسيقي در سي‌و‌پنجمين جشنواره موسيقي فجر در آذرماه سال جاري و قبل از رخدادهاي دي‌ماه نهايي شده بود، قرارداد هنرمندان نيز منعقد شده بود و هنرمندان عزيز به تعهد خود وفادار ماندند».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.