این هشدار جدی است – تمام عوامل ترور سردار سلیمانی را می‌زنیم

اين هشدار جدي است/ تمام عوامل ترور سردار سليماني را مي‌زنيم

سردار سرلشکر پاسدار حسين سلامي، فرمانده کل سپاه به جوسازي‌هاي اخير آمريکايي‌ها مبني بر قصد ايران براي ترور سفير آمريکا در آفريقاي جنوبي! و اظهارات تهديدآميز دونالد ترامپ واکنش نشان داد و خطاب به وي گفت: آقاي ترامپ انتقام ما از شهادت سردار بزرگمان قطعي، جدي و واقعي است. شما فکر مي‌کنيد ما در برابر خون برادر شهيدمان يک سفير زن در آفريقاي جنوبي را مي‌زنيم؛ ما کساني را مي‌زنيم که در شهادت اين مرد بزرگ مستقيم و غيرمستقيم نقش داشتند و شما بدانيد هر که در اين ماجرا نقش داشته است زده خواهد شد و اين پيام جدي است.

گفتني است چند روز پيش نشريه آمريکايي پالتيکو بدون هيچ‌گونه مدرکي و صرفاً جهتِ دادن فرصتي به ترامپ براي خودنمايي پيش از انتخابات رياست‌جمهوري ماه نوامبر، مدعي شده بود که ايران قصد دارد براي گرفتن انتقام ترور سردار سليماني به دست تروريست‌هاي سنتکام، عليه يک ديپلمات آمريکايي اقدام کند! ادعايي که حتي با تکذيب رسمي و اظهار تعجب وزير خارجه آفريقاي جنوبي و آژانس امنيت دولتي اين کشور مواجه شد.

بعد از آن بود که ترامپ در پيام توييتري، ايران را تهديد کرد و نوشت: «ايران ممکن است در حال طرح‌ريزي براي يک قتل هدفمند و يا حمله به آمريکا باشد تا انتقام [شهادت حاج قاسم] سليماني را بگيرد. هر گونه حمله، به هر نوعي عليه ايالات متحده با حمله‌اي هزار برابر قوي‌تر عليه ايران مواجه خواهد شد.»

وي همچنين، بامداد جمعه با تکرار اين ادعا در جمع هواداران خود در ايالت ويسکانسين، در واکنش به برخي گزارش‌ها مبني بر تصميم ايران براي گرفتن انتقام ترور سردار «قاسم سليماني» تهديد کرد: «ما ضربه‌اي هزار برابر سخت‌تر از چيزي که تا الان به آن‌ها زده‌ايم، وارد خواهيم کرد.»

رئيس‌جمهور آمريکا مدعي شد در حال حاضر «دستورهاي مکتوب» خود در اين‌باره را به مقامات و دستگاه‌هاي مربوطه داده است.

بر همين اساس بود که فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوري اسلامي به اظهارات تهديدآميز ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا پاسخ داد.

سردار سرلشکر پاسدار حسين سلامي فرمانده کل سپاه در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولين و کارکنان ستاد فرماندهي کل و حوزه مرکزي سپاه که در آستانه فرارسيدن هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ با گراميداشت ياد و خاطره سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني به‌عنوان سيدالشهداي مقاومت اظهار کرد: حاج قاسم که همچون خورشيدي در ميان شهيدان مي‌درخشد در وفاداري به اسلام، انقلاب، ولايت و ملت ايران بي بديل بود؛ او سال گذشته در ميان ما بود اما امسال به خدا پيوسته و در محضر اصحاب عاشورا و مقربين الهي شاهد ادامه راه خود در مسير جهاد است.

تا هر جا نشانه بگيريم مي‌رويم و دشمنانمان را تعقيب مي‌کنيم
فرمانده کل سپاه جنگ‌ها را بهترين معيار براي نشان دادن عظمت و شکوه ملت‌ها توصيف و تصريح کرد: هر ملتي در ارتفاع رهبر خود بزرگ مي‌شود و شکوه مي‌يابد و ملت ايران در تراز رفيعي که رهبرانش از انقلاب و ايران ايجاد کرده‌اند بزرگ شده است.

وي با بيان اينکه امروز از عظمتي ماندگار به نام دفاع مقدس سخن مي‌گوييم که در دامنه قله‌اي ايستاده که عاشورا بر بلنداي آن است، گفت: ملت ايران در لحظه تولد يک انقلاب درگير يک تهاجم همه جانبه شد و دشمنان دست به دست هم دادند تا نور خدا را در جنگي با ابعاد جهاني خاموش کنند؛ اما دفاع جانانه 8 ساله ما در دوران دفاع مقدس نظريه و الگوي جديدي را در معرض همگان قرار داد که کيفيت و کميت سلاح‌ها، مساحت هندسي کشورها و اتصال جغرافيايي جنگي به جهان نمي‌تواند تضمين کننده پيروزي در جنگ باشد؛ بلکه حقيقت قدرت در قلب و دل انسان‌هاي با ايماني نهفته است که مصمم و با شوق شهادت به ميدان مي‌روند.

سرلشکر سلامي دفاع مقدس را عرصه تجلي ايمان به عنوان عامل اصلي پيروزي توصيف و تصريح کرد: برد پيش روي هر نيروي مسلحي در جنگ به افق‌هاي نگاه آرماني او است نه برد سلاح‌ها؛ ما تا هر جا نشانه بگيريم مي‌رويم؛ امروز تا مديترانه رفته‌ايم اما ادامه مي‌دهيم و دشمنانمان را تعقيب مي‌کنيم.

وي پاسداران را نشانه‌هاي برجسته فرزندان جهاد که دشمن را در زمين، هوا و دريا تعقيب مي‌کنند و آرمان‌هاي بلندي دارند توصيف و خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس باتلاق، هور، ارتفاعات، قله‌ها، ميدان‌هاي مين وحتي لايه‌هاي دفاعي به ظاهر مستحکم نتوانستند مانعي در مسير مردان اين سرزمين ايجاد کنند و امروز نيز اين روحيه مجاهدت و جانفشاني در ميان سبزپوشان حريم ولايت جاري است.

آمريکا شکست خورده است
فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه اگر انقلاب اسلامي ايران نبود، آمريکا دنيا را مي‌بلعيد؛ گفت: انقلاب ما بود که آمريکا را فرسوده کرد؛ آمريکاي امروز فاقد نشاط سياسي و بي‌رمق و ناتوان در تحول و شکست خورده در ميدان است و تمام مفاهيمي که آمريکا با آن با دنيا سخن مي‌گفت شکسته‌اند.

وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي، آمريکا را از پناهگاه‌هاي راهبردي خود خارج و وارد ميدان عمل کرد، گفت: امروز توان نظامي آمريکا نيز کهنه و قدرت پيروزي را از دست داده است؛ بعد از جنگ جهاني دوم آمريکا در هيچ جنگي پيروز نشد مگر در ائتلاف، که آن را هم نتوانست به منفعت تبديل کند.

فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه شکستن چهره آمريکا بازگشت‌ناپذير است، گفت: امروز سهم آمريکا از جهان در حال کوچک شدن است، به‌دليل آنکه قدرت‌هاي جديدي در حال ظهورند و اسلام با ايفاي نقش تمدني در قامت يک قدرت ظاهر شده است.

قرن آمريکا با پايان قرن بيستم به پايان رسيد و به‌دليل مقاومت انقلاب اسلامي در مقابل ستمگري آنان، امروز در جاي‌جاي عالم آزادي‌خواهان و مسلمانان با الگوپذيري از انقلاب، برابر آمريکا صف کشيده‌اند و قدرت ساخته‌اند.

سرلشکر سلامي با اشاره به وضعيت مناسبات سياسي آمريکا اظهار کرد: از نظر سياسي آمريکا امروز منزوي شده است؛ در موضوع تحريم تسليحاتي حتي متحدان سنتي خود را نيز به همراه نداشت و تنها به دومينيکن متکي بود.

مکانيسم ماشه؛ مکانيسمي بدون گلوله!
سردار سلامي با بيان اينکه پايان آمريکا واقعيتي انکارناپذير است، گفت: در موضوع مکانيسم ماشه نيز ماشه‌اي است که حتي اگر چکيده شود، گلوله‌اي از آن خارج نخواهد شد.

امروز شعارهاي انقلاب اسلامي تا قلب آمريکا پيش رفته و از آمريکا چيزي جز دود، آتش و شکستن حرمت انسان‌ها در خيابان‌ها و ناتواني در مديريت بيماري و فروپاشي نظام سلامت چيزي باقي نمانده است؛ انحطاط اخلاقي تمام زندگي رهبر آمريکا را فراگرفته و آمريکايي که براي نشان دادن قدرت طناب مجازي بر گردن برخي حکام خودفروخته مي‌اندازد تا مانور قدرت دهد، ما را تهديد مي‌کند.

انتقام ما، جدي و واقعي است
فرمانده کل سپاه در واکنش به گزافه‌گويي‌هاي اخير رئيس‌جمهور آمريکا، خطاب به وي گفت: آقاي ترامپ انتقام ما از شهادت سردار بزرگمان قطعي، جدي و واقعي است، اما ما اهل شرف و شرافت هستيم و جوانمردانه و عادلانه انتقام مي‌گيريم؛ شما فکر مي‌کنيد ما در برابر خون برادر شهيدمان يک سفير زن در آفريقاي جنوبي را مي‌زنيم؛ ما کساني را مي‌زنيم که در شهادت اين مرد بزرگ مستقيم و غيرمستقيم نقش داشتند و شما بدانيد هر که در اين ماجرا نقش داشته است، زده خواهد شد و اين پيام جدي است.

شما ما را به حمله هزار برابري تهديد مي‌کنيد؛ ما شما را مي‌شناسيم؛ آن وقت که عين‌الاسد را زديم فرض داشتيم که شما پاسخ مي‌دهيد و صدها موشک آماده کرديم که اگر زديد داشته‌هايتان را ويران کنيم.

دشمن همه‌ جا زير ديد ما است
فرمانده کل سپاه در پايان با بيان اينکه دشمن همه جا زير ديد ما است و اگر لازم باشد زير تير ما نيز قرار خواهد گرفت، تاکيد کرد: آقاي ترامپ اگر تار مويي از سر يک ايراني کم شود؛ تمام کُرک‌ و پشم‌­هاي شما را به باد مي‌دهيم؛ اين تهديد جدي است و ما همه چيز را در عمل ثابت مي‌کنيم.

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید