فرار بنی اسرائیل از برابر پنج نفر و شکست ایشان در مقابل یک نفر!

در کتاب اشعيا باب30 بند8 چنين آمده: الان بيا و اين را در نزد ايشان بر لوحي بنويس و بر طوماري مرقوم ساز تا براي ايام آينده تا ابد الآباد بماند.

حال ببينيم اين پيام مهمي که قرار است براي آينده هاي دور، باقي بماند چيست؟ در ادامه اين متن، انحرافات بني اسرائيل و عصيان ايشان در برابر فرامين الهي يادآوري شده و متقابلا وعده داده شده که خداوند ايشان را مجازات خواهد نمود و با بلايي ناگهاني قدرتشان را در هم مي کوبد!تا اينکه در همين باب30 بند17 چنين مي خوانيم: هزار نفر از نهيب يک نفر فرار خواهند کرد و شما از نهيب پنج نفر خواهيد گريخت تا مثل بيرق بر قله کوه و عَلَم بر تلي باقي مانيد.

در اينجا وعده داده شده که جريان انحرافي موجود در بني اسرائيل، در مقابل پنج نفر پا به فرار مي گذارد تا درس عبرت شوند.در صدر اسلام نيز يهوديان با پنج معصوم اهل کسا (و حضرت محمد(ص) در راس ايشان) به مقابله برخاستند ولي شکست خوردند.همچنين مسيحيان (که خود را بني اسرائيل واقعي و روحاني مي دانند.) در جريان مباهله عقب نشيني کردند.

هزار نفر از بني اسرائيل به وسيله يک‌نفر به هزيمت خواهد رفت! (رشادت‌هاي حضرت علي عليه السلام در جنگ خيبر و درگيري با مشرکاني که توسط يهود در جنگ خندق و … تحريک شدند.)

ماجراي شکست يهود توسط امام علي عليه السلام و ماجراي مباهله و عقب نشيني مسيحيان (در مقابل اهل بيت) علي رغم مبارزه شديد امويان و عباسيان و… با فضايل اهل بيت عصمت و طهارت، در کتب معتبر اهل سنت و به صورت متواتر و قطعي ذکر شده است و نمي‌توان درباره وقوع آن تشکيک کرد.

از جمله حاکم نيشابوري(محدث برجسته اهل سنت) در کتاب معرفه ‌علوم ‌الحديث صفحه50 تصريح مي‌کند که واقعه مباهله متواتر است:

و در المستدرک جلد3 صفحه494 تصريح ميکند که بنابر اخبار متواتر: قاتل مرحب (پهلوان و سردار خيبر) حضرت امير عليه السلام است.

آيه مباهله علاوه بر اثبات جايگاه عظيم حضرت امير عليه السلام نشان مي‌دهد که حضرت فاطمه سلام الله عليها و حسنين عليهما سلام نيز شاهد و دليل اثبات نبوت پيامبر بوده اند و همچنين نه تنها دعايشان مستجاب بوده است، بلکه قادر بر فرود آوردن تازيانه عذاب الهي در کافران هستند. (فنجعل لعنت الله علي الکادبين) و متقابلاً مي‌بينيم که مسيحيان قدرت مقابله نداشته و عقب نشيني کردند.

ادامه‌دارد

+1
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید