چند هشدار درباره انتقام احتمالی ایران

چند هشدار درباره انتقام احتمالي ايران

وقوع يک نبرد تمدني ميان ايران و اسرائيل اجتناب ناپذير است. اسرائيل تلاش دارد قبل از وقوع چنين جنگي، توان ايران را به حداقل برساند. جنگ با ايران ضعيف براي اسرائيلي که مشکل امنيتي دارد، بسيار مطلوب است. آمريکا با امضاي قرارداد برجام سعي در نابودي يکي از مولفه هاي قدرت ايران داشت و در اين زمينه نيز به موفقيت رسيد. اما منابع خبري در روزهاي پيش از ترور شهيد فخري زاده مدعي شده بودند که ايران مجددا فعاليت هسته اي خود را آغاز کرده است.
اين مسئله يک زنگ خطر بزرگ براي آمريکا و اسرائيل بود. آنها ابتدا تلاش کردند با جنگ رواني عليه ايران جلوي غني سازي اورانيوم در نيروگاه نطنز را بگيرند و بعد از عدم موفقيت اين طرح، دست به ترور شهيد فخري زاده، دانشمند هسته اي ايران زدند.
چنين ترور ناجوانمردانه اي نوعي اعلام جنگ عليه ايران است. آمريکا و اسرائيل سعي دارند با اين ترور، ايران را وارد يک نبرد منطقه اي با خود کنند. اما هدف آمريکا و اسرائيل از کشاندن ايران به چنين جنگ مخربي چيست؟
آمريکا و اسرائيل به شدت خواهان حمله به تاسيسات اتمي ايران در ماه هاي پاياني رياست جمهوري ترامپ هستند. دشمنان به دنبال بهانه اي هستند تا تمام زيرساخت هاي هسته اي و نظامي ايران را بمباران کنند. ترور شهيد محسن فخري زاده نيز در جهت تحريک ايران براي شروع يک جنگ است. جنگي که قرار است ماجراجويي هسته اي ايران را براي هميشه تمام کند.
حال ايران در مقابل اين ترور ملزم به گرفتن انتقامي سنگين از اسرائيل و آمريکاست. ايران حتما بايد نسبت به گرفتن انتقام اقدام کند. زيرا هرگونه تعلل در گرفتن انتقام، اسرائيلي ها را وقيح تر مي کند و ممکن است وقاحت آنها خسارات زيادي را براي ايران به دنبال داشته باشد.
ايران براي گرفتن انتقام دو راه پيش رو دارد. ايران مي تواند عجولانه و در حداقل زمان ممکن، نسبت به گرفتن انتقام خون شهيد هسته اي خود اقدام کند. بايد تذکر دهيم چنين انتقام عجولانه اي، به آمريکا و اسرائيل بهانه لازم براي حمله به تاسيسات هسته اي ايران را هديه ميکند. در واقع با انتقام عجلولانه، آمريکا و اسرائيل به اهداف خود مي رسند.
راه دوم اين است که ايران در پاسخ به اين جنايت تعلل کند. چنين تعللي در انتقام، جسارت اسرائيلي ها و آمريکايي ها را افزايش مي دهد و حتي ممکن است به عنوان ضعف ايران برداشت شود. انتقام ديرهنگام راه را براي حمله همه جانبه دشمن هموار ميکند.
ايران در گرفتن انتقام نه بايد دچار افراط شود و نه تفريط. انتقام خون شهيدان گران قدر بايد بسيار محکم باشد و در زمان مناسب گرفته شود. تعيين چنين زماني نياز به تحليل هاي دقيق توسط نيروهاي مسلح کشور دارد. اين انتقام بايد حتما متوجه اسرائيل شود و صرف نابودي منافع آمريکايي، بازدارندگي لازم را ايجاد نميکند.

فردين ساريخاني

+3
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید