بشارت تورات درباره دوازده امام و کوثر

بشارت تورات درباره دوازده امام و کوثر

خداوند در سوره کوثر به پيامبر وعده مي‌دهد که به ايشان (کوثر) را عطا کرده و ثمرات وجودي ايشان تداوم خواهد داشت! يعني يک کثرت و برکت همه جانبه و فوق العاده… عملاً نيز ديديم که اين وعده محقق شد. کتاب و دين ايشان (با وجود دشمنان و تهديدات فراوان) جهاني شد، نسل ايشان از طريق اولاد حضرت فاطمه(س) توسعه يافت (با وجود انواع مظالم و کشتار‌هايي که نسبت به اهل بيت و سادات، رخ داده است.) نام ايشان فراگير شد و اين پيشگويي قرآن، نشانگر اعجاز و امداد غيبي اعطا شده به پيامبر(ص) است.

اما به گزارش تورات، قرن‌ها قبل از ظهور اسلام در حجاز، خداوند بشارت اين واقعه را به ابراهيم‌ خليل داده بود.

در #کتاب‌تورات_پيدايش چنين آمده است: «و اما در خصوص اسماعيل، تو را اجابت فرمودم. اينک او را برکت داده، بارور گردانم، او را بسيار کثير گردانم دوازده رئيس از وي پديد آيند، و امتي عظيم از وي بوجود آورم.»[1]

بنابراين، برکت و باروري و کثرتي الهي در نسل حضرت اسماعيل قرار داده شده است که حاصل اين هديه الهي، دوازده پيشوا و امتي عظيم هستند! پيداست که اگر چيزي حاصل برکت و تاييد الهي باشد، نمي‌تواند صرفا دنيوي تفسير شود. بنابراين بايد گفت: در اينجا به آمدن دوازده پيشواي الهي(=امام) و ذريه‌اي مبارک، بشارت داده شده است که در مدار دين خدا هستند. و از طرفي هم مي‌دانيم که پيامبر اکرم و اهل بيت ايشان از اعراب اسماعيلي مي‌باشند. به علاوه که بنابر تورات، حضرت ابراهيم فرزندان ديگري نيز داشت[2] ولي برکت نسل ابراهيم (که در مطلب قبلي نشان داديم بنابر تورات جهاني خواهد شد.) در دو شاخه اسحاق (ع) و اسماعيل (ع) نهاده شد. يعني مسير آن رسالت جهاني در فرزندان اسماعيل (ع) نيز تداوم يافته است.

نتيجه: بشارت خداوند درباره نسل اسماعيل(ع) مدت ها بعد در وجود حضرت محمد،حضرت فاطمه، دوازده امام و بسياري از صالحين نسل ايشان تحقق يافت.بسياري از محققين بر اين باور اند که کلمه (مئود مئود) در اين بشارت اشاره به خود حضرت محمد (ص) نيز دارد. از جمله:

رجوع شود به کتاب انيس‌الاعلام_جلد5_ صفحه68-72:

منابع:

1] تورات،سفرپيدايش_باب17_بند20:

2] تورات،سفرپيدايش،باب25_ بند1و2:

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید