بشارت‌ خداوند به حضرت ابراهیم درباره جهانی شدن دین اسلام

ما مسلمانان معتقديم تورات، انجيل، زبور و … با وجود اينکه متأسفانه دچار تحريف شده‌اند، اما هنوز هم مشتمل بر بشارت‌ها و پيشگويي‌هاي متعددي پيرامون ظهور پيامبر اکرم و اهل بيت گرامي ايشان هستند. ممکن است سوالي مطرح شود که اگر اين کتاب‌ها را تحريف شده مي‌دانيد پس چرا به آن‌ها استناد مي‌کنيد؟

پاسخ ما اين است‌ که قرآن‌کريم تمام مطالب اين کتب را تحريفي و باطل نمي‌داند! بلکه هنوز هم ميراث وحياني انبياء تا حدي در اين کتب باقي مانده‌اند. به علاوه پيروان اين کتب، آن‌ها را براي خودشان حجت و سند مي‌دانند و اگر ما حقانيت اسلام را از کتب خودشان اثبات کنيم قاعدتاً بايد بپذيرند. از اين گذشته، اينکه ظهور پيامبر اسلام و امامان معصوم ما در کتب آسماني مربوط به چند قرن قبل از اسلام مژده داده شود خود نشان‌گر وجود خط پيشرو انبياي الهي در طول تاريخ است و اينکه پيامبر خاتم صل الله عليه وآله آن چنان‌ مورد تأييد خدا بوده که خداوند علائم حقانيت ايشان را اين گونه در طول قرن‌ها حفظ کرده و پيداست که رجوع به قول صاحب معجزه، دنباله منطقي اعتماد به اوست. پيداست که اگر يک پيشگويي چند قرن قبل از اسلام، درباره رسول‌الله صلي الله عليه وآله و اهل بيت گرامي ايشان وجود داشته و محقق شده باشد، نمي‌تواند منشأ بشري داشته باشد.

________________________

بشارت‌ خداوند به حضرت ابراهيم درباره جهاني شدن دين اسلام:

در کتاب‌ پيدايش باب 12 بند 1-3 مطابق با ترجمه قديم چنين آمده است: (و خداوند به ابرام گفت: از ولايت خود، و از مولد خويش و از خانه پدر خود بسوي زميني که به تو نشان دهم بيرون شو، و از تو امتي عظيم پيدا کنم و تو را برکت دهم، و نام تو را بزرگ سازم، و تو برکت خواهي بود. و برکت دهم به آناني که تو را مبارک خوانند، و لعنت کنم به آنکه تو را ملعون خواند. و از تو جميع قبايل جهان برکت خواهند يافت.)

بنابراين عبارت، قرار است از طريق نسل ابراهيم عليه السلام تمام اقوام جهان برکت يافته و هدايت شوند! يعني ديني نجات بخش و جهاني که تمام اقوام در آن داخل مي‌شوند. همچنين در اين دين، حضرت ابراهيم جايگاه والايي دارد تا جايي که اگر کسي آن حضرت را لعنت کند، خودش نيز ملعون شمرده مي‌شود!

اين دين موعود، به دلايل مختلف نمي‌تواند دين يهوديت باشد! زيرا :

 1- شريعت يهود، شريعتي جهاني نيست.

 2- بنابر تثنيه باب 33 بند 1-2 که در پست‌هاي بعدي توضيح خواهيم داد، خود حضرت موسي نيز به آمدن دين بزرگتري بعد از تورات، بشارت داده است.

اين دين موعود، مسيحيت نيز نيست! از جمله دلايل ما بر اين مطلب، اين است که انجيل‌متي باب 15 بند 21-28 رسالت حضرت عيسي را منحصر در بني اسرائيل ميداند و حتي به ساير اقوام اهانت مي کند! اگر کسي بگويد (انجيل‌متي اساساً متني الهامي نيست) ما اين را قبول داريم! ولي در اين صورت مبناي مسيحيت تحريف شده فرو مي‌ريزد و مسيحيان بايد به دنبال آن برکت و رسالت جهاني بگردند که تحريفات دين مسيح را نيز رفع کرده است!

نتيجه: تنها مصداق اين بشارت، دين اسلام است که حضرت ابراهيم در آن جايگاه والايي دارد و حاوي شريعت و نجاتي جهاني است.

ادامه دارد…

 

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید