بیانیه مرکز مستشاری ایران درباره تحولات ادلب

مرکز مستشاري نظامي ايران، مستقر در شمال سوريه، بامداد يکشنبه با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد ارتش ترکيه همچنان به بمباران مواضع اين مرکز ادامه مي‌دهد.

 متن بيانيه مرکز مستشاري ايران درباره تحولات ادلب به شرح زير است:

«از صبح روز گذشته به نيروهايمان دستور داديم نظاميان ترکيه را در ادلب هدف قرار ندهند تا جان آنها حفظ شود. نيروهاي ما نيز علي‌رغم اينکه آنها را در تيررس داشتند، از هدف قرار دادنشان خودداري کردند اما ارتش ترکيه همچنان به گلوله باران توپخانه اي مواضع و مراکز و پايگاه هاي ما ادامه مي دهد.

مرکز مستشاري نظامي ايران در سوريه نظاميان ترکيه را دعوت به برخورد عقلاني بر اساس مصلحت ملتهاي سوريه و ترکيه مي کند. باز هم تاکيد مي‌کنيم فرزندان ملت ترکيه در ارتش آن کشور در منطقه ادلب در تيررس نيروهاي نظامي ما هستند و به راحتي مي‌توانستيم انتقام بمباران مراکزمان را از آنها بگيريم اما در پاسخ به دستورات صادر شده از فرمانده‌هانمان خويشتن‌داري کرده ايم.

از آنها دعوت مي‌کنيم به فرماندهان و رهبران ترکيه براي حفظ آرامش و جلوگيري از ريخته شدن خون نظاميان ترکيه در خاک سوريه فشار وارد آورند.

اعلام مي‌کنيم علي‌رغم شرايط بسيار سخت و طاقت فرساي به‌وجود آمده همچنان در کنار دولت و مردم و ارتش سوريه در ميدان مبارزه با تروريسم تا آزادسازي و پاکسازي کامل خاک اين کشور قرار داريم و همگان را به تفکر و درک خطرات بزرگي که ادامه دشمني و حملات عليه سوريه به‌وجود مي‌آورد، دعوت مي‌کنيم».

34 نظامي ترکيه بامداد جمعه در حمله هوايي که در نزديکي روستاي «الباره»، واقع در «جبل الزاويه»، در حومه استان ادلب انجام شد، کشته شدند. کشته و زخمي شدن نظاميان ترکيه در جريان حملات روز گذشته گروه‌هاي تروريستي به مواضع ارتش سوريه در جنوب ادلب و شهر «سراقب» و پاسخ توپخانه‌اي نيروهاي سوري رخ داد.

سخنگوي کاخ کرملين نيز با بيان اينکه نظاميان کشته‌شده ترکيه خارج از پست‌هاي ديدباني در ادلب بودند، تاکيد کرد نظاميان ترکيه نبايد بيرون از اين تاسيسات حضور داشته باشند.

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید