يکي از چالش‌هاي جدي اين روزهاي نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي، جنبش ازما است.

اين جنبش که احتمالا نام خود را از ضرب المثل معروف «ازماست که برماست» انتخاب کرده است، سعي در تبيين شاخصه‌هاي کارآمدي و دعوت از نامزدها براي شرکت در آزمون‌هاي کارآمدي، درجه‌بندي، شفافيت اقتصادي و اخذ تعهدنامه از آن‌ها را دارد.

در معرفي اين جنبش  آمده است: «جوانان نخبه کشور طي چند سال کار علمي و پژوهشي، مجموعه‌اي از آزمون‌ها و مصاحبه‌ها را طراحي نموده و آزموده‌اند که به خوبي و با خطايي بسيار اندک نشان مي‌دهد چه کساني شايستگي و توانايي بر عهده گرفتن امور اجرايي، تقنيني و يا قضايي کشور را در چه سطحي دارا هستند. در گام اول بنا شده است اين مجموعه آزمون‌ها را به عنوان مبنايي واسطه‌اي براي گزينش بهترين و شايسته‌ترين گزينه‌ها براي معرفي به عنوان نامزد انتخابات مجلس شوراي اسلامي مورد استفاده قرار دهيم.»

آزمون‌هاي جنبش ازما شامل آزمون‌‌هاي تناسب شغلي، رغبت، توانايي‌هاي ذهني، شخصيت، ويژگي‌هاي رفتاري و تحليل اين آزمون‌ها در مدلسازي شايستگي است.

معيارها و ملاک‌هاي سنجش نامزدها در اين جنبش در بيانيه ارزش معرفي شده و فرايند سنجش نامزدها کاملا شفاف و تعهدنامه‌اي براي صيانت از حقوق ملت آمده شده است.

شما مي‌توانيد اسامي نامزدهاي شرکت کرده در آزمون‌هاي اين جنبش در هر استان را مشاهده و با ورود به پروفايل هر نامزد اظهار شفافيت اقتصادي و سوابق وي را مشاهده نماييد.

ازما نمونه‌ي مناسبي است که با تکميل و بهبود فرايندها و شاخص‌هاي ارزيابي و شفافيت مي‌تواند در انتخابات‌هاي آتي کشور نقش مرجع راي‌دهندگان را ايفا نمايد.

@azmaa_net

www.azmaa.net

 

پي‌نگار: معرفي اين جنبش‌ به منزله‌ي تاييد افراد، رويکرد، محتوا و يا وابسته بودن آن‌ به موسسه‌ي مصاف ايرانيان نيست.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.