آماده شدن مخفیانه آلمان و ناتو برای جنگ هسته ای

آماده شدن مخفيانه آلمان و ناتو براي جنگ هسته اي

نيروهاي هوايي آلمان و شرکاي اين کشور در ناتو در حال انجام يک رزمايش مخفيانه تحت عنوان “بعد از ظهر ماندگار” هستند تا مانورهاي لازم در صورت وقوع جنگ هسته اي را تمرين کنند.

بيلد: اين تمرينات نظامي در پايگاه هوايي نورونيخ (واقع در ايالت نوردراين-وستفالن) در حال انجام است.

اين منطقه يک محل ذخيره سازي جايگزين براي بمب هاي هيدروژني آمريکايي B61 است که در بوچل واقع در منطقه  راينلاند-فالتس قرار دارند . همچنين گزارش شده است که همزمان در بوچل رزمايشي تحت عنوان “گارد پايدار” در حال برگزاري است. طي آن نيروي هوايي براي دفاع از پايگاه هوايي در برابر حمله با استفاده از سامانه هاي پدافند هوايي پاتريوت آموزش مي بيند.

خاطرنشان مي شود که جنگنده هاي هلندي ، بلژيکي و ايتاليايي در اين تمرينات شرکت دارند. کارشناسان نظامي ادعا مي کنند که در رزمايش “ظهر ماندگار”، از جمله حمل ايمن سلاح هاي هسته اي آمريکايي از محل هاي ذخيره سازي زيرزميني به هواپيما و نصب آنها تمرين مي شود. نشريه بيلد تأکيد کرد که آزمايشات تمريني بدون استفاده از مهمات رزمي برگزار مي شود.

گفته مي شود کشورهاي ناتو نگران افزايش خطر جنگ هسته اي طي سي سال هستند. اين خطر به دليل خروج ايالات متحده از پيمان منع موشک هاي هسته اي ميان برد و برد کوتاه و همچنين در شرايط ترديد هاي فعلي  در مورد امکان تمديد پيمان استارت نو وجود دارد.

پيش از اين ژاک ماريلوسيان، نماينده پارلمان فرانسه از حزب “ائتلاف براي نوسازي سياست” اعلام کرده بود به دليل لغو پيمان موشکي نامبرده بين روسيه و ايالات متحده اوضاع در جهان  بي ثبات شده و براي اولين بار از زمان جنگ سرد، جهانيان شاهد بي ثباتي جدي در مسئله منع گسترش سلاح هاي هسته اي هستند.

0
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید