رسانه خبری روسی: ایالات متحده و اسرائیل برای جنگ علیه ایران آماده شده اند.

رسانه خبري روسي: ايالات متحده و اسرائيل براي جنگ عليه ايران آماده شده اند.

پايگاه خبري روسي مسکوفسکي کومسومولتس در گزارشي ارزيابي کرد که اسرائيل و ايالات متحده براي رويارويي نظامي با  ايران، به آمادگي کامل رسيده اند.

اين ارزيابي، به دنبال رزمايش دو روزه ارتش اسرائيل در شمال و تدابير دفاعي ديگري است که اسرائيل و ايالات متحده در هفته‌ها و ماه‌هاي اخير به آن دست زده‌اند.

اين روزنامه روسي که در مسکو منتشر مي شود، در ارزيابي خود، با اشاره به اقدامات اخير ارتش آمريکا و اعزام بمب افکن‌هاي غول پيکر بي 52 و هواپيماهاي سوخت رسان به اين بمب افکن‌ها، در گزارشي نوشت: «آمريکا و اسرائيل، آماده جنگ با ايران هستند.»

در گزارش اين روزنامه آمده است: «اوضاع جاري در خاورميانه به شدت، رو به وخامت است. در آستانه سالگرد شهادت سردار قاسم سليماني توسط آمريکايي‌ها، منطقه منتظر انتقام جويي ايران است. در اين ارتباط، آمريکا زير دريايي هسته اي و رزم ناوهاي خود را به خليج فارس اعزام کرده است.»

در اين گزارش از جمله آمده است که «شش روز پيش، کاربران سرويس FlightRadar خبر دادند که پنج فروند هواپيماي سوخت رسان نيروي هوايي آمريکا بر فراز آسمان عراق به پرواز درآمده اند. 

براساس گزارشات رسانه‌هاي خبري، اين هواپيماها سوخت لازم را در اختيار هواپيماهاي نظامي در صورت آغاز جنگ قرار خواهند داد. ظاهرا، اين هواپيماهاي سوخت رسان، سوخت لازم را در اختيار هواپيماهاي بمب افکن بي – 52 قرار داده اند که از پايگاه نظامي آمريکا در آلمان به سوي عراق به پرواز درآمده بودند. طي چند روز اخير، هواپيماهاي سوخت رسان پيوسته، بر فراز آسمان عراق و در نزديکي مرز با ايران در پرواز مي باشند.»

در روز 12 دسامبر، در پنتاگون اعلام شد که دو فروند هواپيماي بمب افکن بي – 52، پرواز تجسسي در منطقه خليج فارس انجام داده اند. به گفته نظاميان آمريکايي، هدف از اين پروازها، نمايش آمادگي آمريکا براي اجراي عمليات نظامي در هر لحظه لازم مي باشد. بر اساس گزارشات رسيده، هواپيماهاي راديو الکترونيک آمريکايي نيز بر فراز خليج فارس به پرواز درآمده اند.

در روز 22 ماه دسامبر، خبر رسيد که زير دريايي هسته‌اي جورجيا و دو رزم ناو امريکا وارد خليج فارس شده اند.

 همزمان با آن، گروه ضربت نيروي هوايي آمريکا نيز وارد اقيانوس هند شده است. متحدان آمريکا در منطقه نيز از نيروهاي آمريکايي حمايت مي کنند. از جمله، مي توان به اعزام زير دريايي اسرائيلي به خليج فارس اشاره کرد.

+1
به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید