دوقطبي نظام-امام، جديدترين سناريوي ناسا براي انتخابات 1400

تنها چند ماه تا برگزاري سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ايران باقي‌مانده است و اصلاح‌طلبان و اصولگرايان به‌عنوان دو جريان سياسي فعال در کشور، از همين حالا دست‌به‌کار شده‌اند.

دراين‌بين اصلاح‌طلبان که شکست سختي را در انتخابات مجلس تجربه کردند، با منحل کردن شعسا (شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان) و تشکيل ناسا (نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان) قدم اول را براي پيش برد اهداف خود برداشته‌اند.

چادر ناسا در حالي براي حضور در انتخابات برپا مي‌شود که امثال بهزاد نبوي همواره در فصل‌هاي پاسخگويي، مدعي مي‌شوند رئيس‌جمهور تدارکاتچي نظام است و حتي پانزده درصد هم اختيار ندارد.

عملکرد ضعيف دولت روحاني به‌خوبي پوچ بودن وعده‌هاي اصلاح‌طلبان را به معرض نمايش گذاشته است و اصلاح‌طلباني که شانس خود را براي انتخابات 1400 بسيار کم مي‌بينند، سعي دارند با تشکيل ناسا و تغيير رويکرد به‌نوعي جسم بي‌جان اصلاحات را از اغماء خارج کنند. اولين سناريوي اين جريان ايجاد دوقطبي امام-نظام است.

بياييد يک‌بار حوادث چند روز اخير را مرور کنيم:

الف: رهبر معظم انقلاب نامه‌اي را توسط دکتر قاليباف براي پوتين ارسال مي‌کند و در آن بر تحکيم روابط ميان ايران و روسيه تأکيد مي‌کند. آذري جهرمي وزير ارتباطات در مصاحبه‌اي با ذکر شعار نه شرقي نه غربي به مردم چنين القا مي‌کند که رهبري از شعار امام خميني سرپيچي کرده است.

در مقابل انقلابيون و طرفداران ولايت‌فقيه در فضاي مجازي به‌شدت اين جمله آذري جهرمي را محکوم مي‌کنند. پس از آن رسانه‌هاي نزديک به دولت و غرب‌گرايان اين انقلابيون را مخالفين راه امام خميني معرفي مي‌کنند!

ب: مردم عاشق ايران و انقلاب در پايان مراسم 22 بهمن در بيانيه‌اي بر آرمان‌هاي انقلاب تأکيد مي‌کنند. بلافاصله خبرگزاري جماران متعلق به جناب حسن خميني در مطلبي اعلام مي‌کند که نام امام خميني در اين بيانيه کمرنگ بوده است!

پس‌ازاين مطلب سايت جماران، عمله‌هاي رسانه‌اي جبهه غرب‌گرا دست‌به‌کار مي‌شوند و شرکت‌کنندگان در 22 بهمن را تنها به‌عنوان طرفداران آيت‌الله خامنه‌اي معرفي مي‌کنند و مدعي مي‌شوند اين افراد در مقابل خط امام قرارگرفته‌اند.

ج: در 22 بهمن‌ماه، عده‌اي محدود به‌جاي شعار مرگ بر آمريکا، از شعار مرگ بر روحاني استفاده مي‌کنند. اين ماجرا به شکل کاملاً مشکوکي در رسانه‌ها بولد مي‌شود و به آن پرداخته مي‌شود. اين بار هم رسانه‌هاي غرب‌گرا اين افراد را مخالف امام خميني و طرفداران آيت‌الله خامنه‌اي معرفي مي‌کنند. کار تا جايي پيش مي‌رود که تاجزاده‌اي که تا ديروز مدعي بود بايد آزادانه به رهبر توهين شود، افراد معترض به عملکرد روحاني را داعشي خطاب مي‌کند و خواهان برخورد جدي با آن‌ها مي‌شود!

د: چند روز بعد و هم‌زمان با نامه تاريخي امام خميني به آقاي محتشمي پور وزير کشور درباره خباثت نهضت آزادي، پاي اين نهضت به حسينيه جماران و هم جواري با اصلاح‌طلباني که 33 سال از اين مکان دور بودند، باز شده و اين حسينيه ملي تبديل به اردوگاه سياسي يک جناح سياسي خاص مي‌شود. نشستي در حسينيه جماران که وجهه انتخاباتي خواهد داشت.

به‌عنوان نتيجه‌گيري مباحث بالا مي‌توان گفت که جبهه اصلاحات سعي دارد خود را پيرو خط امام خميني معرفي کند و با ايجاد دوقطبي ميان مقام معظم رهبري و امام خميني، در انتخابات 1400 رأي قشر خاکستري معترض به وضع موجود را مال خود کند. مطمئناً کانديداتوري حسن خميني مي‌تواند تکه گمشده اين پازل شوم باشد.

در پايان مي‌توان گفت، کساني که در بهارمطبوعات دهه هفتاد صراحتاً از محاکمه امام زمان و امام خميني مي‌گفتند امروزه اين‌چنين به ريسمان امام خميني چنگ مي‌اندازند تا براي خود وجهه انتخاباتي دست‌وپا کنند.

فردين ساريخاني

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.