یهودیان از قانون ترامپ مستثنی شدند shia muslim                  

پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ – ۹:۴۷:۹ دم خروس پیدا شد/ یهودیان از قانون ترامپ مستثنی شدند [Increase] [Normal] [Decrease] مخالفت با دستور ترامپ مخالفت با دستور ترامپ درحالی که دونالد ترامپ و تیم جدید حاکم برکاخ سفید مدعی بودند که قانون ممنوعیت مهاجرت اتباع تعدادی از کشورها انگیزه‌های دینی و نژاد پرستی ندارد، در اقدامی تازه مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که یهودیان از این دستور مستثنی هستند

به گزارش مصاف، سفارت آمریکا در تل آویو در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا به یهودیانی که در یکی از هفت کشور عراق، یمن، سوریه، ایران، سومالی، سودان و لیبی متولد شده اند؛ اجازه ورود به آمریکا را می دهد.
در این بیانیه آمده است که شرط ورود این یهودیان به آمریکا داشتن گذرنامه اسرائیلی و ویزای معتبر به ایالت متحده آمریکا است.
وزارت خارجه اسرائیل روز گذشته از همتای آمریکایی خود خواست تا درباره انطباق قانون آمریکایی با ممنوعیت سفر یهودیان در این هفت کشور توضیحاتی ارایه دهد.
رادیو اسرائیل به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی توضیح داده بود که این تصمیم برای اسرائیلی هایی که در این کشور متولد شدند، اجرا می شود.
براساس قانون ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به آمریکا، بسیاری از اسرائیلی ها که تعدادشان ذکر نشده است مشمول این فرمان می شوند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه گذشته فرمان اجرایی را امضا کرد که به موجب آن ورود پناهندگان به آمریکا به مدت چهار ماه به حالت تعلیق درآمده است و ورود اتباع هفت کشور سوریه، ایران، عراق، یمن، سومالی، سودان و لیبی  به مدت ۹۰ روز به آمریکا ممنوع شد.
منبع: شبستان