پس از ۴۰ روز؛ اسرای فلسطینی در اعتصاب غذای خود پیروز شدند

مقامات فلسطینی فعال در عرصه امور اسیران از اولین پیروزی مبارزه اسیران فلسطینی تحت عنوان “کرامت و آزادی” خبر دادند.

به گزارش مصاف، عیسی قراقع، رئیس هیئت امور اسیران در فلسطین اشغالی و قدوره فارس، رئیس باشگاه اسیر فلسطینی از اولین پیروزی اسیران در بند اسرائیلی خبر داده و گفتند، اسیران بعد از توافق کمیته اعتصاب به رهبری مروان برغوثی بعد از مذاکره بیش از ۲۰ ساعته بین رهبران اعتصاب غذا کرده و مقامات زندان‌های اسرائیلی که در زندان عسقلان انجام شد، اعتصاب غذای خود را معلق کردند.
رسانه‌های اسرائیلی نیز از پایان اعتصاب غذای اسیران فلسطینی بعد از مذاکرات طولانی بین اداره زندان‌های اسرائیل و مروان برغوثی خبر دادند که بیش از ۲۰ ساعت طول کشید.
عیسی قراقع و قدوره فارس تاکید کردند، اسیران فلسطینی در مبارزه خود علیه زندان‌بان‌ها پیروز شدند.
المیادین گزارش داد، اسیران فلسطینی در زندان‌های اشغالگران بعد از دستیابی به توافق اعتصاب خود را به مدت ۲۴ ساعت به حالت تعلیق درآوردند تا مقامات زندان‌های اسرائیلی خواسته‌های آنها را اجابت کنند.
قرار است جزئیات توافق که شامل افزایش تعداد ملاقات‌ها برای اسیران است به گونه‌ای به دو بار در ماه برسد، منتشر شود.
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز روز جمعه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره مساله اسیران فلسطینی و خواسته‌هایشان تماس تلفنی برقرار کرد.
حدود ۱۶۰۰ اسیر فلسطینی از ۴۱ روز پیش اعتصاب غذای خود را با هدف درخواست برای برخی حقوق انسانی براساس توافقنامه‌های بین‌المللی آغاز کردند.
اما مقامات اشغالگر به خواسته‌های آنها پاسخی نداده و بر عکس تدابیر سرکوبگرانه را در حق انها تشدید کردند به این ترتیب وضیعت سلامتی آنها به مخاطره افتاد.
منبع: ایسنا