«وادع» ابوبکر البغدادی با هوادارانش

«ابوبکر البغدادی» در خطبه ای با عنوان «خطبه وداع» به شکست داعش در نبردهای اخیر اعتراف کرد و از عناصرش خواست تا در مناطق کوهستانی و صعب العبور مخفی شوند.

به گزارش مصاف، یک منبع محلی در استان نینوا که نخواست نامش فاش شود، گفت: «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در خطابه ای موسوم به خطبه «وداع» به عناصرش در مناطق تحت سیطره داعش، به شکست عناصر این گروه در درگیری اخیر در نینوا و سایر مناطق اعتراف کرد و و از عناصرش خواست تا در مناطق کوهستانی و صعب العبور مخفی شوند.
وی افزود: این خطبه همچنین شامل آموزش هایی به عناصر داعش بود که خودشان را هنگام محاصره از سوی نیروهای عراق، منفجرکنند.
البغدادی از هوادارانش خواست تا به مناطق کوهستانی و صعب العبور در عراق و سوریه بروند و در آنجا پنهان شوند.
این منبع عراقی گفت: تمامی فرماندهان موسوم به شورای مجاهدان از نینوا و تلعفر به سمت خاک سوریه گریختند و سرکرده های برجسته نزدیک به البغدادی در نوار مرزی بین عراق و سوریه در حال حرکت هستند.
البغدادی این سخنانش را خطبه وداع با نزدیکان خود نامیده و متن آن را به خطبای داعش تحویل داده است تا آنان در سخنانشان شرایط داعش را تشریح کنند و خطبا درباره شکست های داعش در نینوا و سایر مناطق سخن گفتند.
گفتنی است، «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق در ۱۹ فوریه، آغاز صفحه جدید از عملیات قادمون یا نینوا(نینوا می آییم) برای آزادی سازی بخش غربی موصل را اعلام کرد؛ العبادی در این عملیات تاکید کرد که نیروهای عراقی آزادی انسان را پیش از زمین در راس کار خود دارند.
منبع: شبستان