نخست وزیر لبنان ۳۱ اوت به فرانسه می‌رود

نخست وزیر لبنان ۳۱ اوت به فرانسه می‌رود

نخست وزیر لبنان ۳۱ اوت در یک سفر دوره‌ای پس از واشنگتن به پاریس رفته و با رئیس جمهور و مقامات بلند پایه این کشور دیدار می‌کند.

به گزارش مصاف، سعد الحریری، نخست وزیر لبنان ۳۱ اوت به عنوان نخستین مسئول بلندپایه با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و برخی مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.
در این دیدار مباحثی درباره مساله بحران آوارگان سوری و پیامدهای منفی آن مطرح خواهد شد که بالا گرفتن هزینه مالی آوارگان سوری در زمینه آموزش، برق و بهداشت در نتیجه کوتاهی کشورهای میزبان متعهد به پرداخت‌ کمک‌های مالی در قبال آوراگان و نیز افزایش زاد و ولد سالانه و ثبت نشدن آنها در سرکنسولی سفارت سوریه در لبنان از پیامدهای منفی آن است.
سعد الحریری نیز در این دیدار درباره بحران سوریه و پیامدهای آن در لبنان، دودستگی سیاسی درباره بحران سوریه، بهره لبنان از حمل و نقل جاده‌ای و مطالبه کمک‌های نظامی بیشتر از فرانسه گفت‌وگو خواهد کرد.
همچنین نخست وزیر لبنان در این سفر از ماکرون درخواست خواهد کرد که از پیشنهادات لبنان در خصوص بازگرداندن آوارگان سوری به مناطق امن در کشورشان براساس دستورکار سازمان ملل حمایت کند.
وی در این دیدار درباره کمک عربستان به لبنان برای مقابله با تروریسم نیز گفت‌وگو خواهد کرد.
سفر احریری به فرانسه دو روز طول می‌کشد. وی در این دوره از سفرهای خود ابتدا به واشنگتن خواهد رفت و سپس ۳۱ اوت از فرانسه و ۱۷ سپتامبر از مسکو دیدار خواهد کرد.
همچنین ماکرون از میشل عون، رئیس جمهور لبنان نیز دعوت کرده که از راه‌های دیپلماتیک زمان این دیدار مشخص خواهد شد.
منبع: ایسنا

0
به اشتراک بگذارید