فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی: احتمال وقوع درگیری با «حزب‌الله» نزدیک است

فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی مدعی شد احتمال درگیری با حزب‌الله در آینده نزدیک وجود دارد و بیشتر این نبرد هوایی خواهد بود.

به گزارش مصاف، ژنرال «عمیر اشل» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، به تبعیت از فرمانده ارتش این رژیم امروز (چهارشنبه) اعلام کرد احتمال وقوع درگیری با جنبش حزب‌الله لبنان وجود دارد.
اشل طی سخنرانی در همایش امنیتی اندیشکده «هرتزیلیا» درباره نبرد احتمالی اسرائیل و حزب‌الله در آینده نزدیک گفت چنین درگیری بیشتر هوایی خواهد بود اما نیروی هوایی اسرائیل چند برابر سال ۲۰۰۶ توانایی حمله هوایی به لبنان دارد.
به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» وی همچنین افزود: «اگر جنگی در مناطق شمالی رخ دهد، ما باید از همان ابتدا، از هرچه که داریم استفاده کنیم.»
اشل با اذعان تلویحی به توانمندی نظامی حزب‌الله، از ساکنین جنوب لبنان و شمال فلسطین اشغالی خواست در صورت بروز هرنوع درگیری، هرچه سریعتر خانه‌های خود را ترک کنند.
پیش از وی نیز «گادی ایزنکوت» فرمانده ستاد کل ارتش اسرائیل با بیان اینکه جنبش «حزب‌الله» لبنان هنوز هم بزرگترین تهدید برای اسرائیل است، گفت اجازه رسیدن سلاح به آنها را نخواهند داد.
منبع:  فارس