عطر افشانی 18 هزار گلزار مطهر شهدا در سراسر کشور برگزار می‌شود shia muslim                  

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراسم عطر افشانی گلزار مطهر شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مصاف، «حجت الاسلام سید حسن موذنی» معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراسم عطر افشانی گلزار مطهر شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در سراسر کشور خبر داد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید گفت: مزار مطهر شهدا به یقین مأمن و جایگاهی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این عزیزان و کسب معرفت برای عارفان و عاشقان است و مراسم عطرافشانی مزار پاک شهدا فرصتی برای تجدید میثاق با امام راحل، مقام معظم رهبری و اقتدا، ادای احترام و سپاس‌گزاری از این حماسه سازان است.
وی در ادامه بیان داشت: این مراسم با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، روز پنج شنبه ۱ مهر ماه ۹۵ در دومین روز هفته دفاع مقدس با عنوان «شهیدان، ایثارگران و فخر آفرینان» با هدف تجلیل از شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس، مدافعین حرم، شهدای فاجعه منا و شهدای صحن مکه مکرمه و خانواده های معظم ایشان و با حضور مسئولان کشوری، استانداران، فرمانداران، مدیران کل دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد همچنین اظهار داشت: در گلزار مطهر شهدای بهشت زهرا(س) تهران، پیام مقام معظم رهبری، توسط «حجت الاسلام شهیدی»، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران  قرائت می‌شود.
وی در خاتمه گفت: این مراسم در بیش از ۱۸ هزار گلزار مطهر شهدای سراسر کشور از جمله گلزار شهدای اهل تسنن در استان های مرزی و گلزار شهدای اقلیت های مذهبی و همچنین بهشت زهرا(س) تهران برگزار می شود.
منبع: ابنا