رودونگ سینمون: آمریکا باید در مقابل ارتش و مردم کره‌شمالی زانو بزند و عذرخواهی کند

 

روزنامه «رودونگ سینمون» که بلندگوی رسمی کره شمالی به شمار می‌رود در یادداشتی نوشت تنها یک راه برای آمریکا وجود دارد و آن کنار گذاشتن سیاست‌های خصمانه در قبال پیونگ‌یانگ و عذرخواهی از ارتش و مردم این کشور است.

به گزارش مصاف، کره شمالی در شصت و چهارمین سالگرد پایان جنگ دو کره از آمریکا خواست به سیاست‌های خصمانه خود در منطقه شرق آسیا پایان دهد.
به نوشته خبرگزاری یونهاپ، روزنامه «رودونگ سینمون» که بلندگوی رسمی حکومتی کره شمالی به شمار می‌رود، در یادداشتی همزمان با سالگرد پایان جنگ دو کره در ۲۷جولای نوشت، آنچه واشنگتن نمی‌فهمد این است که برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی ویژه بعد از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک بین‌قاره‌ای اخیر، وضعیت استراتژیک این کشور را تغییر داده‌اند.
در ادامه یادداشت آمده است، تنها یک راه برای آمریکا وجود دارد و آن کنار گذاشتن دشمنی و سیاست‌های خصمانه علیه کره شمالی است. این روزنامه افزود آمریکا باید در مقابل ارتش و مردم کره شمالی زانو زده و عذرخواهی کند.
حضور نظامی آمریکا در شبه‌جزیره کره وبرگزاری رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی، همواره مورد انتقاد کره شمالی بوده است و در مقابل آمریکا و متحدانش به آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی شدیدا واکنش نشان می‌دهند. 
منبع: فارس