دکترای خدمت به اسلام در دست خائن به اسلام

دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی دیروز، ۱۰ اسفندماه، بدون توجه به خیانت‌های شاه سعودی در حق امت اسلام و حمایت وی از جنایات تکفیری‌ها، دکترای افتخاری این دانشگاه را به وی اعطا کرد.

به گزارش مصاف، «ملک سلمان بن‌عبدالعزیز»، پادشاه عربستان روز یکشنبه، ۸ اسفندماه، در ابتدای تور آسیایی خود که حدود یک ماه طول می‌کشد، وارد کوالالامپور، پایتخت مالزی شد و مورد استقبال محمد نجیب عبدالرزاق، نخست‌وزیر، هشام‌الدین حسین، وزیر دفاع و تعدادی از مسئولان مالزی قرار گرفت.
پادشاه عربستان سپس با خودرویی رسمی به مقر پارلمان مالزی منتقل شد که در میان استقبال‌کنندگان از ملک سلمان، «سلطان محمد پنجم»، پادشاه مالزی نیز حضور داشت.
اما در همین راستا، دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی دیروز با برگزاری مراسمی در مقر این دانشگاه، دکترای افتخاری علوم سیاسی را به خاطر آنچه خدمت پادشاه عربستان به اسلام و میانه‌روی(!) خواند به وی اعطا کرد، این در حالی است که بر همگان واضح و آشکار است که عربستان سعودی خاستگاه وهابیت بوده که بن‌مایه افکار و اعتقادات جریان‌های تکفیری و افراطی را تشکیل می‌دهد.
دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی همچنین، «جایزه دستاورد ممتاز منحصربه‌فرد» را به خاطر تلاش‌های پادشاه عربستان در زمینه خدمت به اسلام و مسلمانان به وی اعطا کرد(!)، این در حالی است که ملک سلمان از زمان تکیه بر قدرت در سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، نقش بسیار مخربی در جهان اسلام ایفا کرده و با حمایت مالی و تسلیحاتی از جریان‌های تکفیری در سوریه و حمله وحشیانه و غیرانسانی به یمن، سهم زیادی در نابودی تأسیسات زیربنایی بخش‌هایی از جهان اسلام و آواره‌شدن مسلمانان داشته است.
اعطای دکترای افتخاری دانشگاه مالایا به شاه سعودی
همچنین، دانشگاه «مالایا» در شهر «کوالالامپور»، پایتخت مالزی روز دوشنبه نیز طی مراسمی، دکترای افتخاری این دانشگاه را در تقدیر از آنچه تلاش‌های ملک سلمان در زمینه خدمت به علم خواند(!) به وی اعطا کرد.
اعطای عالی‌ترین نشان مالزی به پادشاه عربستان
ملک سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سفرش به مالزی همچنین در مراسم شامی که سلطان محمد پنجم، پادشاه این کشور در کاخ پادشاهی در کوالالامپور ترتیب داده بود، شرکت کرد و پادشاه مالزی در این دیدار، بالاترین نشان این کشور را به وی تقدیم کرد.
قرار است پادشاه عربستان در سفرهای آسیایی خود به اندونزی، برونئی، ژاپن، چین، مالدیو و اردن نیز سفر کند که وی صبح امروز وارد اندونزی شد.
ملک سلمان به مدت سه روز با مقامات اندونزی دیدار خواهد داشت و در ادامه، وی و هیئت همراه ۱۵۰۰ نفره‌اش قرار است به مدت شش روز به تعطیلات در جزیره «بالی» بروند.
اگرچه اهدف این سفر‌ها، تقویت و توسعه روابط عربستان با کشورهای آسیایی و بررسی روابط دوجانبه و پاره‌ای مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی عنوان شده است، اما بحران اقتصادی عربستان در نتیجه کاهش شدید قیمت نفت و تلاش برای گسترش دامنه نفوذ اندیشه ضاله وهابیت در مراکز علمی، دینی و فرهنگی این منطقه اهداف اصلی سفر شاه سعودی و هیئت همراه به این منطقه از آسیا است.
از دیگر اهدافی که پادشاه عربستان در سفر به منطقه شرق آسیا دنبال می‌کند، جلب نظر سرمایه‌گذاران آسیایی برای خرید ۵ درصد از سهام شرکت دولتی نفت عربستان(آرامکو) است تا از این طریق از مشکلات اقتصادی این کشور کاسته شود، چرا که عربستان که به دلیل هزینه بالای تجاوز نظامی به یمن و همچنین کاهش بهای نفت با کسری شدید بودجه مواجه است، در نظر دارد در سال ۲۰۱۸ میلادی بخشی از سهام آرامکو را در بازارهای بورس مطرح جهان به فروش بگذارد.
سفر ملک سلمان به منطقه شرق آسیا در حالی صورت می‌گیرد که عربستان در سال‌های اخیر متحمل شکست‌های سیاسی سنگینی در منطقه شده و توطئه‌های این کشور برای ایجاد فتنه‌انگیزی و تفرقه‌افکنی در عراق، سوریه، یمن و …با شکست مواجه شده است.
رژیم سعودی همچنین، طی سال‌های اخیر با توجه به درآمد نفتی سرشاری که نصیب این کشور می‌شد، سرمایه‌گذاری زیادی در مراکز علمی، دینی، اجتماعی، اقتصادی کشورهای شرق آسیا به‌ویژه اندونزی و مالزی انجام داده که ترویج اندیشه‌های ضاله وهابیت و ایجاد فتنه و تفرقه میان مسلمانان هدف اصلی آل‌سعود از نفوذ در شرق آسیا بوده است.
پادشاه عربستان سفرش به هفت کشور آسیایی را با حضور در بیست‌وهشتمین نشست سران اتحادیه عرب که قرار است نهم فروردین‌ماه ۹۶ در اردن برگزار شود، پایان می‌دهد.
منبع: ایکنا