دوربین بجای گیت؛ حامیان مسجدالاقصی از «عملیات فریب» می‌گویند

دو روز از اعلام تصمیم جدید رژیم صهیونیستی درباره مسجدالاقصی می‌گذرد اما از نظر فلسطینی‌ها اصل ماجرا تغییری نکرده است.

به گزارش مصاف، راهپیمایی‌ها در کرانه باختری همچنان ادامه دارد، تحصن‌کنندگان اهل قدس شریف هرگز اماکن تحصن خود را رها نمی‌کنند، این حال و روز کرانه باختری برای دومین هفته متوالی است، حتی تجدیدنظر اسرائیل درباره گیت‌های الکترونیکی و قرار دادن آنها در ورودی‌های مقابل مسجدالاقصی هیچ تغییری را ایجاد نکرده است.
 
فلسطینیان خطرناک بودن اوضاع را درک کرده‌اند؛ چون رژیم از قصد خود برای نصب دوربین‌های مراقبت خبر داده، دوربین‌هایی که به نظر ناظران خطرناک‌تر از گیت‌های الکترونیکی است.
یک شهروند فلسطینی می‌گوید: تغییر یا تبدیل وسایل نظارت و کنترل هیچ تغییری در اصل ماجرایی که اسرائیل برای تحقق آن تلاش می‌کند به وجود نمی‌آورد، آنها می‌خواهند در اوضاع و مقدسات ملت فلسطین و سرزمین این ملت دخل و تصرف داشته باشند، اشغالگران صهیونیست زمانی که دست به این تدابیر امنیتی و بازرسی زدند، به نظر می‌رسد انتظار این واکنش‌های مردمی را نداشتند.
اقدامات سرکوب‌گرانه رژیم صهیونیستی متوقف نشده است، ده‌ها نفر از صبحگاه روز سه‌شنبه بازداشت شده‌اند و رویارویی‌ها نیز ادامه دارد.
شیوه‌های اشغالگران متنوع شده اما فشارها یکی است؛ اما موضع فلسطینیان هم در این میان یکی است، آنها با هرگونه سلطه اسرائیلی بر اراضی فلسطینی مخالف هستند، و اجازه نمی‌دهند این رژیم برمقدسات اسلامی تسلط پیدا کند.
فلسطینیان برای حمایت از مقدسات اسلامی به صورت شبانه‌روز به‌پا خاسته‌اند و می‌خواهند تا تحقق پیروزی واقعی به اعتراضات ادامه دهند تا تمام انواع تجاوزات صهیونیستی پایان یابد.
شهروند فلسطینی دیگری می‌گوید: این دوربین‌ها بسیار حساسند و علاوه برکشف تجهیزات فلزی قادر به شناسایی افراد تحت پیگرد از سوی رژیم صهیونیستی هستند، از این رو ما با این دوربین‌ها به صورت قاطع مخالفیم و هرگز وارد مسجدالاقصای مبارک نخواهیم شد، مگر آنکه این مسجد به همان وضعی که روز جمعه آن را ترک کردیم بازگردد.
شهروند دیگری تاکید می‌کند: با انجام عملیاتی که روزهای گذشته تا نیمه‌های شب و حتی طلوع آفتاب ادامه داشت، می‌خواستند اهالی قدس، جهان عرب و جهان اسلام را بفریبند، آنها وانمود می‌کردند در حال برداشتن گیت‌های الکترونیکی هستند، اما در واقع آنها درحال نصب ستون‌هایی هستند که به زودی بر روی آنها دوربین‌هایی با قدرت حساسیت بالا نصب خواهد شد، شاید الان آنها را نصب نکنند، اما درحال برنامه‌ریزی و فراهم کردن مقدمات لازم در آینده هستند.
فعالیت‌های مردمی در شهرهای کرانه باختری در حالی ادامه دارد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با انجام مذاکرات با کابینه و شورای امنیت سازمان ملل می‌پردازد و به آنها درباره احتمال ایجاد تنش بالاتر هشدار می‌دهد.
منبع: تسنیم