دهن‌کجی نخست وزیر انگلیس به مقامات رژیم سعودی + تصاویر

نخست‌وزیر انگلیس در سفرش به عربستان سعودی پروتکل مربوط به حجاب در این کشور را رعایت نکرد و بدون حجاب ظاهر شد.

به گزارش مصاف، «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در سفرش به عربستان سعودی پروتکل مربوط به حجاب در این کشور را رعایت نکرد و بدون حجاب ظاهر شد.
نخست وزیر انگلیس شامگاه سه شنبه با محمد بن نایف ولیعهد عربستان در ریاض دیدار کرد و در خصوص همکاری‌های مشترک میان دو کشور و همچنین آخرین تحولات منطقه گفت و گو کرده است.
ترزا می و ولیعهد عربستان در خصوص همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم و مواضع دو کشور در خصوص تحولات منطقه رایزنی کردند.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر انگلیس همچنین از مرکز بورس عربستان بازدید و با مسئولان بلند پایه اقتصادی این کشور گفت و گو کرده است.
قرار است امروز نیز ترزا می با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و محمد بن سلمان گفت و گو کند.
نخست وزیر انگلیس پیشتر در آستانه سفرش به ریاض ضمن دفاع از مواضع دولتش در قبال عربستان سعودی تصریح کرده بود که لندن در بیان نگرانی های حقوق بشری به مقامات آل سعود هراسی ندارد.
این در حالی است که «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر نیز ضمن انتقاد از دیدار ترزا می با مقامات عربستان گفته است: شمار زیادی از سازمان های مدافع حقوق بشر گزارش هایی را منتشر کرده اند که حاکی از نقض گسترده حقوق بشر از سوی خاندان آل سعود است.
سفر نخست وزیر انگلیس به عربستان که در حال حاضر با موج انتقادات شدید به دلیل نقض گسترده حقوق بشر، ورودش به جنگ‌های نیابتی در منطقه با حمایت آشکار و پنهان از گروه‌های افراط ‌گرا و تروریست و متهم شدنش به جنایت جنگی در جریان تجاوز نظامی‌اش به یمن، روبرو هست، بسیار سؤال‌برانگیز است.
این انتقادات نه‌فقط از سوی احزاب مخالف، گروه‌های مدنی و رسانه‌های گروهی، بلکه از سوی مقامات ارشد دولت انگلیس همچون «بوریس جانسون» وزیر خارجه این کشور ونیز نمایندگان ارشد محافظه‌کار در حوزه‌های مختلف، مطرح‌شده‌اند.
بوریس جانسون در آذرماه گذشته در یک نشست بین‌المللی در شهر رم ایتالیا ضمن ابراز نگرانی از شرایط خاورمیانه به‌صراحت گفت: سعودی‌ها، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی خودشان را وارد بازی می‌کنند و جنگ نیابتی به راه می‌اندازند و مشاهده چنین وضعیتی، دردناک است.


منبع: ابنا