حضور میلیونها زائر در آستان مقدس امام موسی کاظم(ع) در کاظمین

حضور میلیونها زائر از داخل و خارج عراق در آستان مقدس کاظمین برای برپایی سالروز شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) رکود جدیدی را در عراق رقم زد.

به گزارش مصاف، آستان مقدس امام موسی کاظم(علیه السلام) در بیانیه ای اعلام کرد: امسال رکود جدیدی از حضور زائران حرمین امامین عسکریین( علیهما السلام) در سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) رقم خورده است.
در این بیانیه آمده است: شمار قابل ملاحظه ای از هیئت های عزاداری به شهر کاظمین آمده اند و این شمار این تعداد افزایش یافته است و رکود جدیدی ثبت شده است و آمار زائران نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.
«مالک فخری» رئیس کمیته آمارگیری زائران اعلام کرد: بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار زایر در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه گذشته وارد کاظمیه شدند و تا روزهای آتی این رقم بیشتر خواهد شد.
در همین راستا، «رائد داود» مدیرکل اداره احیای شعائر حسینی، گفت: یکهزار و ۸۰۰ هیئت خدماتی حسینی در شهر کاظمیه برای احیای مراسم امام موسی کاظم (علیه السلام) و ارائه خدمات به زائران استقرار یافتند.
داود تاکید کرد: بیش از پنج هزار هیئت خدماتی نیز در خیابان های شهر بغداد منتهی به شهر کاظمیه برای ارایه خدمات به زائرانی که از داخل مناطق بغداد و استان های جنوبی و شمالی می آیند، مستقر شدند.
شهر کاظم میزبان میلیون ها زایر برای ادای مراسم سالروز شهادت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) هستند.
منبع: شبستان