تروریست‌ها در حلب سوریه از مواد شیمیایی استفاده کردند shia+muslim                  

یک وبگاه خبری که به معارضان سوریه نزدیک است، اذعان کرد که عناصر معارض در منطقه «الشیخ مقصود» حلب از مواد شیمیایی علیه افراد غیر نظامی استفاده کردند که به مصدومیت چند نفر منجر شد.

به گزارش مصاف، منابع اطلاع‌رسانی حاضر در منطقه «الشیخ مقصود» حلب تأکید کردند که گروههای مسلحی که معارض خوانده می‌شوند در حملات خود از مواد شیمیایی و سمی استفاده کرده‌اند.
وبگاه خبری «آرا» گزارش داد که در جریان استفاده تروریستها از مواد سمی در این منطقه از حلب، افراد غیرنظامی احساس خفگی و تنگی نفس کردند.
این منابع همچنین تصریح کردند، افرادی که بخاطر این گازها مصدوم شدند به بیمارستان وابسته به هلال احمر که در این منطقه وجود داشت، منتقل شدند.
«ریزان عبدی» که از فعالان سیاسی کُرد حاضر در بروکسل است تأکید کرد: «معارضان مسلح سوریه نمونه کوچکی از گروهک داعش هستند و تجاوزات و جنایات آن در برخی موارد از تجاوزات داعش فراتر است. غرب این واقعیت را درک کرده و از این روی شاهد حل مسئله سوریه نیستیم».
وی همچنین تأکید کرد که «استفاده از سلاح علیه افراد غیر نظامی در شیخ مقصود جنایت زشتی است که جامعه بین الملل و واشنگتن باید با جدیت آن را بررسی کند؛ زیرا این مسئله به شدت خطرناک است و افراد غیر نظامی باید مورد حمایت قرار گیرند».
به گزارش این وبگاه، تروریستها معارض به تازگی منطقه الشیخ مقصود را بمباران کردند که چندین غیر نظامی زخمی شدند.
منبع: فارس