ترامپ به معلولان ذهنی اسلحه می‌دهد!

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، با امضای مصوبه‌ای محدودیت‌های اعمال‌شده درزمینۀ خرید اسلحۀ گرم برای افرادی با معلولیت‌های ذهنی حاد را لغو کرده است.

به گزارش مصاف، ترامپ سه‌شنبه (۱۰ اسفند ۹۵) این مصوبه را که چند روز قبل در سنا با ۵۷ رأی موافق در مقابل ۴۳ رأی مخالف تصویب‌شده بود، امضا کرد.
امضای این قانون در انتهای فهرست لوایح جدیدِ امضاشده توسط رئیس‌جمهوری اعلام شد. این در حالی بود که هیچ خبرنگاری برای شرکت در این مراسم به کاخ سفید دعوت نشده بود.
مطابق با این قانون جدید بیش از ۷۵۰ هزار معلول ذهنی که در دورۀ  باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین، امکان خرید اسلحه نداشتند به‌آسانی اجازۀ خرید اسلحه خواهند داشت.
دولت اوباما ادارۀ امنیت اجتماعی را ملزم کرده بود تا اسامی افرادی را که معلولیت ذهنی شدید داشتند و می‌خواستند اسلحه بخرند، به فروشگاه‌های خرید اسلحه گزارش دهد.
ادارۀ امنیت اجتماعی امریکا دسامبر گذشته قوانین نظارتی اعمال‌شده از سوی دولت اوباما را مورد تصویب نهایی قرارداد.
تسهیل قوانین خرید اسلحه یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود.
انجمن ملی اسلحه امریکا (NRA) با حمایت از تصویب این مصوبه در سنای امریکا، گفته است تمامی معلولان ذهنی افرادی خشن محسوب نمی‌شوند.
کریس راکس، مدیر اجرایی انجمن ملی اسلحه امریکا، از تصویب این مصوبه به‌عنوان «فصل جدیدی برای دارندگان اسلحۀ مطیع قانون» نام برده است.
اتحادیۀ آزادی‌های مدنی امریکا (ACLU) نیز از این مصوبه حمایت کرده بود.
بااین‌حال هواداران کنترل حمل سلاح معتقد هستند لغو این قانون می‌تواند خشونت‌های مرتبط با  سلاح گرم را افزایش دهد.
منبع: پرس تی‌وی