طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، کشور آمریکا در ماه اکتبر (مهر ماه) میزبان اولین نمایشگاه نسخ خطی و قدیمی قرآن کریم خواهد بود.

 
به گزارش مصاف، کشور آمریکا در ماه اکتبر (مهر ماه) سال جاری میزبان اولین نمایشگاه قرآن کریم خواهد.
قرار است در این نمایشگاه ۴۸ نسخه خطی قرآن، از چندین موزه دنیا از جمله موزه استانبول، به نمایش عموم درآید.
پرفسور تاریخ هنر و متخصص هنر اسلامی دانشگاه بوستون که از مسئولین برگزاری این نمایشگاه است، در این باره به خبرگزاری ABC نیوز گفت: بازدیدکنندگان از این نمایشگاه می توانند نسخ مختلف قرآن را با یکدیگر مقایسه کنند و پستی و بلندی های تاریخی ای که این نسخ قرآن طی کرده اند را مشاهده کنند.
خانم «شیلا بلیر» در ادامه افزود: تعدّد نسخ قرآنی که در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد، تمایزها و تفاوت های جهان اسلام را نشان می دهد.
«معصومه فرهاد» کتابدار کتابخانه هنر اسلامی که خود نیز از مسئولین برگزاری این نمایشگاه خواهد بود، در این باره اظهار داشت: این نمایشگاه فرصتی خواهد بود تا داستان های مختلفی که در مورد اسلام و قرآن وجود دارد، به سمع مخاطبان برسد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: این نمایشگاه بهترین و مناسب ترین زمان است که مردم آمریکا از نزدیک با نسخه های مختلف قرآن مواجه شوند و در مورد اسلام و این کتاب آسمانی، اطلاعات بیشتری کسب کنند.
زمان دقیق برگزاری این نمایشگاه ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) سال جاری در گالری “اسمیت سونیان” در “بوستون” اعلام شده است.
گفتنی است در سال ۲۰۰۶ میلادی نیز نمایشگاهی در آمریکا برپا شد و در آن نسخ مختلف تورات و انجیل به نمایش درآمد که قدیمی ترین نسخه آن، مربوط به ۱۰۰۰ سال پیش بود.
منبع: ابنا