اقدام خیرخواهانه مسلمانان در گورستان یهودیان

گروهی از مسلمانان در امریکا برای تعمیر یک گورستان یهودی در ایالت میزوری که تخریب شده بود، ده‌ها هزار دلار جمع‌آوری کرده‌اند.

 
به گزارش مصاف، این اقدام خیرخواهانه تحت عنوان «اتحاد مسلمانان برای تعمیر گورستان یهودی» از روز سه‌شنبه شروع شده و هدف اولیه آن جمع‌آوری ۲۰ هزار دلار بود اما کمک‌های اهدایی به آن در روز چهارشنبه به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید.
مبلغ جمع‌آوری‌شده‌ای که بیش از دو هزار نفر آن را اهدا کرده‌اند، برای تعمیر یک گورستان تاریخی یهودی که هفتۀ گذشته تخریب شده بود، صرف خواهد شد.
بنا بر اعلام پلیس، بیش از ۱۷۰ سنگ قبر در این گورستان تخریب شده است.
این اقدام خرابکارانه در حالی صورت گرفت که ده‌ها مرکز یهودی در سراسر امریکا تهدید به بمب‌گذاری شده بودند.
بنا بر گزارش‌ها، از ابتدای سال جاری میلادی تا روز دوشنبه (۲ اسفند) ۵۴ مرکز یهودی در امریکا و کانادا، دست‌کم ۶۹ بار به بمب‌گذاری تهدید شده‌اند. پلیس فدرال امریکا (اف‌بی‌آی) به تحقیق دربارۀ برخی از این تهدیدها پرداخته است.
نهادی که این اقدام خیرخواهانه را سازمان‌دهی کرده بود، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مسلمانان امریکایی در همبستگی با جامعه یهودیان امریکا، این اقدام زننده و بی‌حرمتی به این گورستان… را محکوم می‌کنند.»
در این بیانیه آمده است بعد از بازسازی کامل این گورستان، مبلغ باقی‌مانده «صرف تعمیر دیگر مراکز یهودی تخریب‌شده خواهد شد.»
این نهاد که هدف خود را نشان دادن «زندگی و شخصیت حضرت محمد (ص)» عنوان کرده است، افزود جمع‌آوری این کمک مالی تلاشی برای «ارسال یک پیام واحد از سوی جوامع یهودی و مسلمان بود تا اعلام کند اینگونه نفرت، بی‌حرمتی و خشونت جایی در امریکا ندارد.»
منبع: پرس تی‌وی