اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه بحرین: ایران در جلب وفاداری شیعیان بحرین ناموفق بوده است shia+muslim«شیخ خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین در اظهاراتی ضد ایرانی مدعی شد که ایران در خصوص آنچه «جلب وفاداری شیعیان بحرین» خواند، ناموفق بوده است و اکثریت قریب به اتفاق شیعیان بحرین، شیعیان عرب و وفادار به کشورشان هستند.

به گزارش مصاف، بن احمد در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبری اسکای نیوز عربی آنچه «صدور انقلاب ایران» خواند را مانع پیش روی روابط بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و ایران برشمرد و  ادعا کرد: ایرانی ها در راستای جلب وفاداری شیعیان در بحرین، عراق، پاکستان و کشورهای دیگر تلاش کردند اما آنها موفق نشدند.
وی همچنین مدعی شد: ایران در صادر کردن انقلاب خود موفق نشده هرچند که توانسته است وفاداری گروه کوچکی را جلب کند. تلاش های این کشور در عراق و همچنین در لبنان تحت نام صدور انقلاب  شناخته می شود. بر لبنان تحت عنوان مقاومت و آزادسازی زمین و همینطور صدور انقلاب هیمنه یافته است.  ما برای ملت ایران و تصمیماتش در خصوص اینکه در کشورشان انقلاب داشته باشند،  احترام قائلیم اما این انقلاب بایددر این کشور باقی  بماند و به امور کشور خود اهمیت ورزند چرا که انقلاب کالا نیست که قابل صدور باشد.
این مقام بحرینی با اشاره به اینکه ایران پیام های تقریبی با کشورهای حاشیه خلیج فارس به کویت فرستاده است، در ادامه ادعا کرد: تلاش ایران برای همگرایی تنها در حد پیام است اما واقعیت این است که این کشور در بالاترین سطح در کشورهای منطقه چه رسانه ای، چه سیاسی، چه نظامی و چه تخریب گرایانه مداخله می کند. در واقع آنها در تلاش برای هیمنه بر منطقه هستند و در عین حال پیام های همگرایی نیز می فرستند. آنها در  خصوص نزدیکی و تقریب با کشورهای حاشیه خلیج فارس جدی نیستند.
وی ادعا کرد: حل موضوع هسته ای تنها به ایران مربوط نمی شود، این موضوع به همه و از جمله ما مربوط می شود. پیام های تقریبی این کشور به کویت در حد پیام است و ما می خواهیم که آنها این موضوع را در سیاست های خود منعکس کنند.اگر ایران مسائل مربوط به هیمنه، تخریب و مداخله در امور کشورها را حل کرد آن زمان است که ایران در راه درست قدم برداشته است.
منبع: شفقنا