نیروهای مردمی عراق در جریان نبرد سنگین با داعش در محور غربی موصل موفق به اسارت شماری از تکفیری‌ها شدند و ادوات آنها را نیز منهدم کردند.

به گزارش مصاف، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که نیروهای مردمی عراق موفق به اسارت شماری از سرکرده‌های داعش در محور غربی موصل شده‌اند.
این منبع بیان کرد: نیروهای حشد الشعبی نبردی سنگین با تروریست‌های داعش که قصد یورش به مواضع نیروهای مردمی در مناطق غربی استان نینوا  را داشتند که این نیروها ضمن دفع یورش تکفیری‌ها موفق به اسارت شماری از سرکرده‌های این گروهک شدند و دو عامل انتحاری را نیز به هلاکت رساندند.
منبع عراقی تاکید کرد: نیروهای حشد الشعبی با هماهنگی نیروی هوایی عراق موفق به انهدام یازده خودرو بمبگذاری شده داعش در محور غربی موصل شدند.
نجم الجبوری از فرماندهان عراقی در جبهه نینوا از نزدیک بودن شروع عملیات آزاد سازی غرب شهر موصل خبر داده بود.
برخی منابع دیگر نیز مشکلات آب و هوایی را عامل تاخیر در شروع عملیات آزاد سازی غرب  شهر موصل از لوث داعش عنوان کرده بودند و به آمادگی کامل برای شروع عملیات بازپس گیری غرب موصل اشاره کرده بودند.
این درحالی است که منابع وابسته به حشد شعبی عراق موفق به هلاکت فرمانده ماموریت های ویژه داعش ملقب به «عمو» در جریان حملات توپخانه‌ای به مواضع تکفیری‌ها در روستای عین طلاوی در جنوب غرب تلعفر در استان نینوا شدند.
منبع: دفاع پرس