«گیرت وایلدرز» سیاستمدار راستگرای هلندی امروز با وعده «اسلام زدایی» و ممنوعیت مهاجرت مسلمانان در هلند فعالیت کمیپن انتخاباتی خود را آغاز کرد.

به گزارش مصاف، «گیرت وایلدرز» رهبر حزب راستگرای تندروی «آزادی» هلند امروز شنبه (۳۰ بهمن)  کمپین انتخاب پارلمانی خود را که قرار است ۱۵ مارس آینده برگزار شود، با وعده ممنوعیت مهاجرت مسلمانان و بستن مساجد در هلند آغاز کرد.
وایلدرز از زمانی که «تئو ون گوگ» نویسنده و کارگردان ضد اسلامی هلندی در سال ۲۰۱۴ میلادی کشته شد، در خفا زندگی می کند و تدابیر امنیتی با آغاز سفر علنی وی برای تبلیغات انتخاباتی اش تشدید خواهد شد.
وایلدرز هفته گذشته گفت: می خواهم در دولت باشیم.
وی با بیان سیاست های خود که تکرار سیاست های«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکاست، متعهد شد به اسلامی کردن در هلند پایان می دهد و حتی فراتر از آن نیز خواهد رفت.
حزب آزادی وابسته به وایلدرز در نظرسنجی انجام شده ۱۷ درصد آرا را به دست آورده است و حزب لیبرال به ریاست «مارک روت» نخست وزیر هلند با اختلاف یک درصدی از حزب وایلدرز قرار دارد.
اما حتی اگر وایلدرز پیروز شود، در تشکیل دولت با مشکل مواجه خواهد شد، زیرا بیشتر احزاب بزرگ از مشارکت در این ائتلاف کنار گذاشته شدند.
همچنین احتمال ندارد که پارلمان آتی هلند از سیاست های مانند خروج هلند از اتحادیه اروپا حمایت کند.
منبع: شبستان