قصد همکاری در این امر خیر دارید ؟

ما متنی را آماده کرده ایم و شما با دانلود آن که یک صفحه می باشد و چاپ آن و تحویل آن به نهاد ها . ارگانها . سازمانها . خیریه ها و مساجد و حتی زندان ها و بیمارستانها و . . می توانید ما را در تکثیر و پخش گسترده کتابچه صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی که به صورت رایگان عرضه میشود یاری رسانده و در ثوابش سهیم باشید و نام خود را در صف سربازان حضرت صاحب الزمان عج ثبت نمائید.
شایان ذکر است که به یاری سربازان گمنام امام زمان عج تعداد سی هزار جلد در سراسر ایران عزیزمان این کتابچه ها ارسال شده و مورد فیض همگان قرار گرفته.

ما را در نشر و تکثیر حداکثری این امر مهم الهی یاری فرمائید .
التماس دعا

کتاب های قابل ارائه خدمت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس متصدیان ذکر شده در همین صفحه ارتباط برقرار کنید

مختصری درباره صلوات حاج ابوالحسن ضراب اصفهانی ( صلوات خاصه امام زمان عج )

دانلود اپلیکیشن اندروید صلوات ضراب ( اختصاصی )

متصدیان امور پاسخگویی 

تلفن پشتیبانی برادران :

۰۹۱۳۷۸۹۸۲۱۴

تلفن پشتیبانی خواهران :

۰۹۱۶۸۳۴۳۲۳۰

جلالت و عظمت ابوالحسن ضراب اصفهانی

نام وی «یعقوب» و نام پدرش «یوسف» ، معروف به «ضراب غسانی» کنیه اش «ابوالحسن ومشهور به «ابوالحسن اصفهانی است.
گرچه در کتابهای رجال نامی از او به میان نیامده ، لیکن از بزرگان شیعه و شیفتگان حضرت رسالت و اهل بیت عصمت و طهارت ، صلوات الله علیهم اجمعین بوده و با کنکاش مختصر در همین واقعه تشرف ، عظمت و جلالت ایشان از جهاتی ، روشن می شود:

اول : گرچه نامی از ابوالحسن ضراب اصفهانی در کتابهای رجال که در دست ماست برده نشده ، لیکن اگر شخصیت مهم و سرشناسی نبود چنان که گفتیم ، جناب اشعری از قم به اصفهان برای شنیدن واقعه تشرف او به اصفهان سفر نمی کرد و واقعه تشرف او را با ذکر اسم وی و پدرش و ذکر لقب برای علمای حاضر در کاشان نقل نمی نمود ، بنابراین همینکه نام و نام پدر ایشان را می برد ، و آن واقعه را با تمام جزئیات ، نقل می کند دلیل آنست که جناب ابوالحسن اصفهانی در نزد دانشمندان و محدثان شیعه ، شناخته شده است.

دوم : از کلام جناب ابوالحسن که می فرماید: «من در سال ۲۸۱ ق. با عده ای از مخالفان به حج سفر کردم…» معلوم می شود که ایشان از شیعیان پاک و مخلص بوده زیرا از اهل سنت به مخالفان در مذهب ، یاد می کند و از اینکه امام زمان ، صلوات الله علیه به او می فرماید :
… با همراهان خود با خشونت رفتار نکن و با آنان گفتگوی مذهبی نکن و با آنها مدارا کن ، زیرا آنها دشمن تو هستند.
و این که ابوالحسن میگوید : مراد از همراهان چه کسانی هستند؟ آیا آنها که در اینجا با من هستند و یا آنها که در شهر خودم میباشند؟! و آن بانو میگوید :
منظورم شرکای اصفهانی استکه فعلاً در همین خانه با تو به سر می برند.
روشن می شود که جناب یعقوب بن یوسف دارای قدرت و مکنت بوده که با تحکم و خشونت با مخالفان خود در مذهب ، رفتار می کرده و اگر از دانشمندان سرشناس شیعه نبود چگونه می توانست با آنها به بحث و گفتگوی مذهبی بپردازد ؟
بنابراین جناب ابوالحسن ضراب اصفهانی ، هم جایگاه اجتماعی داشته و هم شخصیت علمی بشمار می رفته و هم از مردان نامدار بوده ، که در آن روزگار تاریک از قدرت گفتگوی علمی راجع به مذهب شیعه برخوردار بوده است ، و برخورداری از جایگاه ویژه باعث شده است که مخالف و موافق ، ایشان را به جلالت و عظمت می شناخته اند.

سوم : وی مسلماً از کسانی است که امام زمان ، عجل الله تعالی فرجه ، عنایتهای ویژه به او داشته و بر همین اساس توقیع مبارک «صلوات» از ناحیه مقدسه آن حضرت برای ایشان ، صادر شده است.

عنایت خاص حضرت امام غائب ، صلوات الله علیه را به ایشان می توان در سه کلمه خلاصه کرد :

۱ – جناب ابوالحسن اصفهانی هر شب به طور مرتب آن حضرت را مشاهده میکرده است. حال چند روز و یا چند ماه در آن منزل بوده ، برای ما معلوم نیست ، ولی آیا عنایتی بالاتر از این می شود که انسان هر شب مولا و سرور خود و بلکه سرور هستی را ملاقات کند.

۲ – حضرت از این که ابوالحسن با مخالفان بحث و گفتگو می کند ، نهی می فرماید و برای حفظ جان او دستور مدارا با دشمنان را به وی میدهد.

۳ – دستور عمل خاص نسبت به بهترین ذکر ، یعنی همان صلوات معروف به «صلوات ابوالحسن ضراب» ، دلیل عنایت ویژه و مرحمت خاص آن سلیمان ملک هستی به این مرد سعادتمند است .

۴ – این جناب آنقدر مورد اعتماد و قابل قبول است که آن زن که به حسب نقل ، خاله حضرت حجت ابن الحسن ، صلوات الله علیهما ، می باشد. از اسرار زندگی شخصی خود را برای او نقل می کند و اگر شخصیت او مجهول بود ، محرم راز پرده دار جمال الهی نمی شد .

و اگر به دقت در واقعه تشرف نظر کنید ، پی به اسرار و لطایفی بس بیشتر خواهید برد و جلال مرتبه جناب ابوالحسن ضراب اصفهانی را به دیده باور ، شاهد خواهید بود.

طـراحـی و اجــرا توسـط سـربازانـ گـمنامـ آقـا امـام زمـان عج ۹۴-۹۸